Türkiye, Lüks Düğünler İçin Favori Destinasyon Seçildi

20 kategoriden oluşan RSVP Global Awards, “Destinasyon” kategorisinde Türkiye’yi “Favori Destinasyon” ödülüne layık gördü.

PARİS / İSTANBUL – Türkiye, seçkin lüks düğün planlamacılarıyla buluşmak için uluslararası bir platform olan RSVP konferansının galasında favori destinasyon seçildi. İstanbul, dünyanın en önemli üst düzey etkinlikleri için tercih edilen bir destinasyon kriterlerini karşılayan “dinamik” ve “modern” bir şehir olarak gösterildi.

RSVP, sempozyum, konferans, ödül törenleri ve ağ oluşturma etkinlikleri gibi lüks düğün ve parti planlamalarında büyük oyuncuları bir araya getiren lider bir platformdur. 2018’den bu yana yılda iki kez düzenlenen RSVP konferansı, küresel etkinlik endüstrisi için amiral gemisi bir etkinlik olarak kabul ediliyor. Bu yılki edisyonu İspanya’nın başkenti Madrid’de gerçekleşti. Konferans, lüks düğün, parti ve etkinlik endüstrisinden profesyonellerin yanı sıra etkili konuşmacıları ağırladı. Çevreye duyarlı kuruluşlar, markalaşma ve destinasyon/yurt dışı düğün ve etkinlik endüstrisindeki son trendler üzerine çeşitli sempozyumların yer aldığı konferansa 30 ülkeden yaklaşık 250 katılımcı katıldı.

20 kategoriden oluşan RSVP Global Awards, “Destinasyon” kategorisinde Türkiye’yi “Favori Destinasyon” ödülüne layık gördü.

Konferansın bir sonraki 2-5 Nisan 2024 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirileceği de törende duyuruldu. İstanbul, dünyanın en önemli üst düzey etkinlikleri için tercih edilen bir destinasyon kriterlerini karşılayan “dinamik” ve “modern” bir şehir olarak gösterildi.

TÜRKIYE DÜĞÜN TURIZMINDE ‘FAVORI DESTINASYON’
Türkiye, Doğu’nun atalarından kalma gelenekleri ile Batı’nın modern özelliklerini birleştiren kültürel mirası nedeniyle gezginlerin ilk tercihi. Sınırsız alışveriş imkanlarının yanı sıra zengin ve eşsiz mutfağıyla da dikkat çekiyor. Ülke, dünyanın her yerinden evliliklerini efsanevi bir ortamda kutlamak isteyen çiftleri ağırlıyor. İstanbul, Bodrum, Antalya, Kapadokya, Göcek, Çeşme ve Fethiye şehirleri, hem konaklama hem de gastronomi açısından geniş olanaklar sunan uluslararası üne sahip yerlerdir.

Lüks düğünler ve partiler için en popüler destinasyonlar arasında yer alıyorlar. Bu destinasyonlar, düğün organizasyonunun her detayını planlayan, hem çiftleri hem de davetlileri etkileyen, mekan ve ikram açısından zengin seçenekler sunan nitelikli profesyonellere sahiptir.

İSTANBUL: GELENEK VE MODERNİN BULUŞTUĞU DÜĞÜN CENNETI
Türk metropolü İstanbul, düğünler için en popüler destinasyonlardan biridir. Doğu ile Batı arasındaki eşsiz köprü konumu ve dünyanın hemen her noktasından direkt uçuş sağlayan havayolları sayesinde İstanbul, farklı kıtalarda ikamet eden misafirler için kolayca erişilebilir bir konumdadır. Şehir, düğün mekanları için birçok imkan sunuyor. İstanbul’un prestijli lüks otelleri, 200 ila 2.000 konuğu ağırlayabilecek açık ve kapalı alanlara sahiptir. Bu oteller mimari detayları ve modern altyapıları ile öne çıkıyor. Çiftlerin doyasıya parti yapabilecekleri ve hafızalarında yaşayacak anılar yaratabilecekleri balo salonları, spa merkezleri ve yemyeşil bahçeleri var.

İstanbul’un seçkin düğün mekanları sadece lüks otellerle sınırlı değil. Osmanlı İmparatorluğu’nun eski başkenti olan şehir, çoğu orijinal görünümüne kavuşturulmuş ve modern altyapıyla donatılmış göz kamaştırıcı saraylar ve villalarla doludur. Çoğu Boğaz’ın kıyısında yer alan ve nefes kesen manzaralar sunan bu yapıların çoğu, en zarif ve lüks düğünler için mükemmeldir.

BODRUM: LÜKS DÜĞÜNLER IÇIN BIR NUMARALı DESTINASYON
Bodrum, Ege Denizi’nin en popüler lüks tatil destinasyonlarından biridir. Romantik düğünler için muhteşem bir atmosfer sunuyor. Tıpkı İstanbul gibi Bodrum’a da birçok ülkenin başkentinden direkt uçuşlarla kolayca ulaşılabiliyor. Bodrum ve Türk-Ege bölgesinde karayolu ulaşımı için misafirler ayrıcalıklı hizmetler sunan VIP firmalardan da faydalanabilmektedir.

Düğün mekanları söz konusu olduğunda Bodrum, etkinlikler için çok yönlü iç ve dış mekanlarıyla ünlü lüks ve romantik otel zincirlerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu görkemli kuruluşlarda birkaç restoran, salon ve müzik odası bulunur. Otellerin balo salonlarında veya geniş bahçelerinde, yüzme havuzlarında ve plaj barlarında 150 ila 1.000 misafir ağırlanabilmektedir. Düğünleri baştan sona planlamak ve yönetmek için uzmanlarla çalışan Bodrum emlakları, gelin ve damadın tüm hayallerinin gerçekleşmesi için gerekli tüm hizmetleri sağlıyor.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: