Karavan Tatilinde Doğa ve Kültürle Kucaklaşıyoruz

Manken ve oyuncu Tuğba Özay,pandemi döneminde yaygınlaşan karavanla tatil turizminin yaygınlaşması gerektiğini söyledi.

Bucakşeyhler-Manavgat/Antalya – Manken ve oyuncu Tuğba Özay,pandemi döneminde yaygınlaşan karavanla tatil turizminin yaygınlaşması gerektiğini söyledi. 22 yıl önce Antalya’nın Manavgat ilçesi Bucak şeyhler Mahallesinde aldığı araziye Poyraz isimli çiftlik kuran ünlü oyuncu ve manken Tuğba Özay,Türkiye’de karavan ile seyahat ederek ülkenin tarihi, doğal güzellikleri görme,ekoturizm ve botanik turizm alanları ile adeta açık hava müzesi konumda olan Türkiye’nin tarihi ören yerlerini yerinde görerek kültür,tarih ve arkeolojik varlıklar yakından tanıma turizminin öncülerinden olduğunu söyledi.

Pandemi döneminde dünya turizminde Covid 19 korunma tedbirleri kapsamında dünya turizminde karavan ile tatil yapmanın ön plana çıktığını belirten ünlü manken ve oyuncu Tuğba Özay,” Ülkemizdeki ülkemizin tarihi , doğal ,ekolojik, biyolojik çeşitliliği ile tarihi, kültürel ve arkeolojik varlıklarını yakından tanımak için 18 yıl önce karavan ile Türkiye turu yapan kişiyim. Bir proje kapsamında Karavan ile tatil türü yaparak adeta açık hava müzesi konumunda olan ülkemizdeki tarihi, kültürel ve arkeolojik varlıklarını sevgili arkadaşım ve dostum Yeliz Yeşilmen bana böylesi anlamlı projeyi hayata geçirmemiz de eşlik ettiği için teşekkür ediyorum. Karavan ile tarihi ören yerlerini yakından tanıma turizmine İstanbul Sultanahmet’ten başladık ,Ege ve Akdeniz Bölgelerinde bulunan antik kentlerini ziyaret ederek turumuza Manavgat’ta Bucakşeyhler Mahallesinde bulunan Roma döneminin muhteşem tarihi eserleri bulunan Lyre( Seleukeia) Antik Kenti ziyaret ederek son bulmuştu.dedi.

Antalya’nın Kaş ilçesinden Gazipaşa’ya kadar yaklaşık 350 tarihi ören yerinin bulunduğun altını çizen Tuğba Özay,” Dünyada bu kadar tarihi ören yeri,tarih, kültür ve arkeolojik zenginliği bulunan tek şehir Antalya. Bunun kıymetini iyi bilmemiz gerekir.”
Abdurrahman Büyükkeskin

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: