Park Dedeman Konya İçin İmzalar Atıldı

Dedeman Hotels & Resorts International, stratejisine eklediği Franchise modeli ve yeni markaları ile büyümeye devam ediyor.

Konya’da 17 yıldır faaliyet gösteren marka, şehirdeki ikinci otelini açmak için hazırlıklara başladı. Yıl sonuna kadar otel sayısını 50’nin üzerine çıkarmayı hedefleyen Dedeman, Akyokuş Park İnşaat ile 19 Temmuz’da yeni bir projeye imza atarak otel sayısını 39’a çıkarmış oldu.

2024 yılı Nisan ayında hizmete girmesi planlanan Park Dedeman Konya, “Akyokuş Park İş ve Yaşam Merkezi” projesi içinde yer alıyor. Modern mimarisi ve konumu ile dikkat çeken Park Dedeman Konya; 9 suit, 6 aile, 6 engelli ve 131 standart oda olmak üzere toplam 152 odası, geniş lobisi ve restoranı ile misafirlerini ağırlayacak.

2021 yılında inşaatına başlanan Akyokuş Park İş ve Yaşam Merkezi; 75 bağımsız bölümden oluşan 3 ticari blok ve Park Dedeman Konya projesini içeriyor. Hali hazırda 3 ticari blok hizmete girmiş olup; Tıp Fakültesine direkt komşuluğu nedeniyle bağımsız bölümlerde; eczaneler, optik firmalar, medikal işletmeler, marketler ve kafe restoranlar yer alıyor. Park Dedeman Konya’nın da içerisinde bulunduğu 25.500 m²’lik Akyokuş İş ve Yaşam Merkezi’nin doğusunda Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden 3 milyon metrekarelik Akyokuş Peyzaj & Rekreasyon alanı, batısında Meram Tıp Fakültesi, kuzeyinde ise 450 konutluk üst segment bir site bulunuyor. Sağlık turizmi açısından ideal bir konuma sahip olan otel, Konya Merkez’e 6 km, Konya Şehir Hastanesi’ne 16 km ve Konya Havalimanı’na 20 km uzaklıkta yer alıyor.

“Dedeman markası, 2022 yılında kazandığı büyüme ivmesini devam ettiriyor”
Dedeman markasına değerli katkıları olan, turizm sektörünün önde gelen isimlerinden Ergün Demiray, “Dedeman markası, 2022 yılında kazandığı büyüme ivmesini devam ettiriyor. Bu noktada sadece illere değil artık ilçelere yayılan bir strateji ile ilerleme kararı neticesinde, Konya’da açılmaya hazırlanan bu ikinci otel projesi çok kıymetli. Konya, diğer tüm illerimiz gibi potansiyeli son derece yüksek bir şehir. İllerimizin hak ettiği değere ulaşması için turizm yatırımlarının gelişmesi çok önemli. Turizm sektöründe kalitenin yükselmesi insan odaklı çalışmayla mümkün olabilir. Dedeman da Türkiye’nin en köklü turizm markalarından biri olarak önce insana değer veriyor, yatırım yapıyor. Dedeman’ın imzalanmış otel sayısı 39’a ulaştı. Hedef 2024 yılında bu sayıyı 75’e ulaştırmak. Bu hedef için doğru iş birlikleri ile yola devam edilmeli” dedi.

“Park Dedeman Konya, sağlık turizmi alanında da şehrimizi destekleyecek”
Turizm ve otelcilik alanında uluslararası bir Türk markası olan Dedeman ile iş ortaklığı yapmaktan büyük onur duyduklarını belirten Akyokuş Park İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cevat Özpınar, “Park Dedeman Konya ile klasik Dedeman misafirperverliğini şehrimizi ziyaret eden turistlere ve halkımıza sunacak olmanın heyecanı içindeyiz. Akyokuş Park İnşaat olarak bölgemizde sağlık, lojistik, inşaat gibi önemli sektörlere liderlik ediyoruz. Bu başarı disiplin ve çalışma azmi ile mümkün oldu. Turizm sektöründe de hedefimiz, Dedeman markasının sektör tecrübesinden yararlanmak ve onları en güzel şekilde temsil etmek. Konya şu anda sanayi, tarım ve ihracatta çok hızlı gelişen ve büyüyen bir şehir. Biz de bu ivme ile bir taraftan iş, bir tarafta kültür ve sağlık turizmini desteklemek istiyoruz. Sağlık turizmi Konya’da çok hızlı bir şekilde gelişiyor ve otelimiz bu konuda da aktif çalışmalara imza atacak” diye konuştu.

“Konya’nın kültürel mirasının korunması ve tanıtımı için çalışmaya devam edeceğiz”
Park Dedeman Konya’nın modern mimarisi ve konumuyla şehir otelciliğinin güzel bir örneği olacağını ifade eden Dedeman Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman yaptığı konuşmada; “Hz. Mevlâna Türbesi, Çatalhöyük ve Anadolu Selçuklu Medeniyeti gibi Konya’nın sahip olduğu zengin kültürel miras, dünyada benzeri olmayan, görkemli ve eşsiz bir emanet. Bu emanetlerin korunması ve tanıtımı için bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da çalışmaya devam edeceğiz. Bugün Dedeman ailesine katılan, Konya’nın önemli yatırımcılarından Akyokuş Park İnşaat’ın bu ilk turizm yatırımında onlarla iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İnanıyoruz ki Konya’da hali hazırda hizmet veren Dedeman Konya Hotel & Convention Center ile 2024 yılında hizmete girecek Park Dedeman Konya otellerimiz, önemli bir sinerji yaratarak birbirlerine hem operasyonel hem de pazarlama anlamında büyük katkı sağlayacak” dedi.

İmza töreni, karşılıklı hediye takdiminin ardından Dedeman İstanbul’da düzenlenen kutlama yemeği ile son buldu.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: