Asgari Ücretliler de Denize Sıfır Otelde Çok Ucuza Tatil Yapabilecek!

Akdeniz’in en nezih ve en güzel yerleşim yerlerinden Anamur’da uzun yıllardır hizmet veren, pandemi döneminin de etkisiyle bir süre kapalı kalan İkonyum Butik Apart Otel, kapılarını yeniden misafirlerine açtı.

Kısa arada baştan sona tadilatı gerçekleştirilen ve daha modern bir hal alan İkonyum Butik Apart Otel, Anamur’un merkezinde denize sıfır konumunun yanında sunduğu rahatlık ve konfor odaklı imkanlarıyla da dikkatleri cezbediyor.

Yaklaşık çeyrek asırdır turizm ve seyahat alanında faaliyet gösteren Konyalı girişimci Eyüp Kamil Gaysı tarafından kısa bir süre önce işletmeye açılan İkonyum Butik Apart Otel’i diğerlerinden ayıran en büyük özelliği ise misafirlerini küçük bir odada değil, tamamı deniz manzaralı hepsi 2+1 şeklinde olan 40 dairede ağırlaması.

ASGARİ ÜCRETLİLER DE TATİL YAPABİLİR

İkonyum Butik Apart Otel’in işletme mantığı hakkında bilgi veren otelin işletmecisi Eyüp Kamil Gaysı, “Aslında Konya halkının çok da yabancı olmadığı, adını duyunca birçok kişinin zihninde otelin görsellerinin canlandığı bu mekan, pandemi ve sonrasındaki zaman diliminde tadilat nedeniyle bir süre kapalı kaldı. Ancak otelimiz yepyeni bir yüz ve yepyeni bir vizyonla yeniden hizmet vermeye başladı. Bizim burada odak noktamız, misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayıp, tatillerini anılarda kalacak güzel hatıralarla birlikte yapmalarını sağlayabilecek altyapıyı oluşturmak. Bunun gereklerini yerine getirirken günümüz ekonomik koşullarını da göz önünde bulunduruyoruz. Şunu açık ve net bir şekilde ifade edebilirim ki asgari ücretli bir aile bile bizim otelimize gelip tatilini yapabilir. Fiyat politikamızı, en az maliyetle en güzel imkanları sunma temelleri üzerine inşa ettik. Nihayetinde otelimizi açıp hizmet vermeye başladık” diye konuştu.

DENİZE SIFIR KONUMDA GENİŞ DAİRELERDE TATİL İMKANI SUNUYOR

Bilindik otel mantığının dışında bir çalışma yaptıklarını dile getiren İkonyum Butik Apart Otel İşletmecisi Eyüp Kamil Gaysı, “Öncelikle otelimiz konumu itibariyle cazibesi oldukça yüksek bir yerde. Anamur’un ve belki de Akdeniz’in en güzel, en temiz sahillerinden birinin hemen kıyısında yer alıyor. Bu da deniz tutkunları için bulunması nadir olan bir fırsatı beraberinde sunuyor. Otelimizde hepsi içerisinde bir ebeveyn yatak odası, tek kişilik 2 yatağın bulunduğu bir yatak odası, geniş bir salon ve bir de mutfak bulunuyor.

Ayrıca ebeveyn yatak odasında bir de ebeveyn banyosu bulunuyor ki bu detayı mahremiyet açısından oldukça önemli buluyoruz. Otelimizdeki tüm odalarda yeni nesil klima, salonda televizyon, mutfakta mini buzdolabı bulunuyor. Bunun yanında mutfakta bir ailenin günlük yemek ihtiyacını giderebileceği ocaktan çaydanlığa, tabak çanaktan, çatal kaşığa, tava ve tencereye kadar tüm imkanlar sağlanıyor. Burada insanlar 20-30 metrekarelik bir odaya sığıştırılmıyor, ev konforunda tatil yapabilecekleri bir atmosfer hazırlanmış durumda. Misafirlerimizi en güzel şekliyle ağırlıyor olmak bizi mutlu ederken, heyecanımızı da canlı tutuyor” ifadelerini kullandı.

KARETTA KARETTALARI CANLI İZLEME FIRSATI

Anamur sahilinin önemli bir diğer özelliğinin ise deniz kaplumbağalarının üremek için yumurta bıraktıkları tek sahil olması olduğuna işaret eden Eyüp Kamil Gaysı, “Bir deniz kaplumbağası türü olan karetta karettalar sadece Akdeniz’in Anamur sahillerine gelip, buradaki sıcak kumlara yumurtalarını bırakıyor. Dolayısıyla deniz kaplumbağalarının üremesi de burada gerçekleşiyor. Tabi her dönem için söz konusu değil ama üreme döneminin sonunda Anamur’un kızgın kumlarına bırakılan yumurtaların çatladığına ve yavru deniz kaplumbağalarının bir an önce denize kavuşabilmek için verdikleri mücadeleye de tanıklık etmek mümkün. Bu anlamda otelimiz sakin konumu, ailelere özel sunduğu fırsatları, tabiatı ve deniziyle mükemmel bir tatil imkanı sunuyor. Misafirlerimize bu imkanları sunarken, fiyatlarımızı da minimize ettik. Herkesin tatil yapmaya hakkı ve ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Asgari ücretli bir vatandaş bile burada tatilini yapabilecektir” dedi.

https://d.merhabahaber.com/other/2023/08/03/8-anamur-dsc5430149575184.jpg

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: