Ticari ve Turistik Vizeyle Hac Yapılmayacak

HURSAD (Hac ve Umre Seyahat Acentaları Derneği) tarafından İstanbul’da 2024 Yılı Hac İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı da, ticari ve turistik vizeyle hac yapılamayacağı da belirtildi.

2024 yılı Hac organizasyonu kapsamında Suudi Arabistan’da yürütülecek iş ve işlemlerin istişare edildiği toplantıya; HURSAD Başkanı Diyaeddin Şahin, Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan ve ekibi ile Türkiye genelinde faaliyet gösteren Hac Organizasyonu düzenleme yetkisine sahip Seyahat Acentaları katıldılar.

Toplantıda konuşan HURSAD Başkanı Diyaeddin Şahin ve Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan; son günlerde ‘Kurasız hac imkanı’, ‘Özel Hac’, ‘Kurasız Özel Hac’ adı altında sosyal medyada yer alan ilanlara değinerek, Hac vizesi ve Türkiye’ye tanınan 83 bin 430 kişilik hac kotası haricinde hiçbir vatandaşımızın Mekke’ye giderek hac ibadetini yapmasının mümkün olmadığına dikkat çektiler.

Yine ayrıca toplantıda, Seyahat acentalarımızca Ramazan ayında düzenlenecek umre programlarının; vatandaşlarımızın 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimlerinde vatandandaşlık görevlerini yapmalarına imkan verecek şekilde planlanması ve seçimden önce dönüşlerin sağlanması gerektiğine ve ticari ve turistik vizeyle de hac yapılamayacağına dikkat çekildi.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: