Ummanlı Kız Öğrenciler Marmara Üniversitesi’ni Beğendi

Marmara Üniversitesi, Umman Sultan Kabus Üniversitesi Kolej Bölümünden 36 kız öğrenciyi ağırladı. Kaynak: Ummanlı kız öğrenciler Marmara Üniversitesi’ni beğendi

İSTANBUL- Türkiye pandemi döneminde sağlık turizminde tüm ülkeleri geçerek dünyanın zirvesine otururken, şimdi ise eğitim turizminde dünyanın önemli bir merkezi haline geliyor. Halen 136 ülkeden yabancı öğrencinin bulunduğu ve 8 kampüste 80 bin öğrencinin öğrenim gördüğü Marmara Üniversitesi, dünyadan gelen öğrencilerin yanında özellikle Ortadoğu, Kuzey Afrika, Arabistan ve Afrika ülkelerinden öğrencilerin tercih ettiklerin kurum haline geldi.

MARMARA ÜNİVERSİTESİ- UMMAN SULTAN KABUS ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİ
Türkiye’nin en başarılı kurumlarından Marmara Üniversitesi, Umman Sultan Kabus Üniversitesi Kolej Bölümünden 36 kız öğrenciyi ağırladı. Marmara Üniversitesi’nde yapılan tanıtımda Türkiye’nin eğitim kurumları ile son yılların gözde ülkesi olduğu ve uluslararası düzeyde önemli bir eğitim merkezi olduğu anlatılarak “Kariyer yapmak isteyen Ummanlı öğrenciler Türkiye’de eğitime görmelidir” denildi.

ÖĞRETİM ÜYELERİ AĞIRLADI
Global Connect Seyahat Acentesinin organizasyonu ile Sultan Kabus Üniversitesi Ekonomi Politik Siyaset Bölümü Dekanı Asst. Prof. Dr. Asma Nasser Mohammed Al-Zaidi başkanlığında Marmara Üniversitesi, Göztepe Kampüsü’ne gelen öğrencileri Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Ana Bilim Dalı ve Uluslararası Ofis Koordinatörü Prof.Dr Ertuğrul Boynukalın ile öğretim üyeleri ağırladı.

Sultan Kabus Üniversitesi Ekonomi Politik Siyaset Bölümü Dekanı Asst. Prof. Dr. Asma Nasser Mohammed Al-Zaidi

EĞITIM IÇIN ISTANBUL’A DAVET
Marmara Üniversitesi’nın toplantı salonunda öğrencilere verilen brifingte Prof.Dr Ertuğrul Boynukalın, Marmara Üniversitesi’nde bir çok ülkeden öğrencinin eğitim gördüğünü belirterek, Umman’dan gelen kız öğrencileri eğitim için İstanbul’a çağırdı.

Toplantıda öğretim üyelerinden Ömer Elbeyli, ziyaretle ilgili kısa bir bilgi verdi. Daha sonra söz alan Uluslararası Ofis görevlisi Çiğdem Yavuz, barkovizyon eşliğinde Marmara Üniversitesi’nin tanıtımını yaptı.

TÜRKİYE TARİHİ ANLATILDI
Öğretim üylerinden İsmail Araz, Türkiye’nin geçmişini anlatarak Ummanlı öğrencileri bilgilendirdi. Toplantı sırasında Ummanlı öğrencilere içinde Marmara Üniversitesi tanıtımı bulunan özel hediyeler verildi.

Konuk Asst. Prof. Dr. Asma Nasser Mohammed Al-Zaidi, Prof.Dr Ertuğrul Boynukalın’a Sultan Kabus Üniversitesi’nin amblemini içeren bir anı plaketi verdi. Prof.Dr Ertuğrul Boynukalın, konuk profesöre imzalı kitabı ile değerli bir tablo armağan etti.

Daha sonra Umman heyeti, üniversiteyi gezdi. Okulun kütüphane bölümünde sorumlu Mehmet Köse ise öğrencilere sunulan teknolojik imkanlar ve kitaplar hakkında bilgi verdi.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir