Günlük 20 Euro’dan Oda Satarak Ancak ”Hancılık’ Yapılır

Turizmci Erol Güldal: Turizmde müşteri portföyü harcama potansiyeli yüksek turistten, ucuz tatil yapmaya da cennete döndü

SIDE-MANAVGAT/ANTALYA – Turizmci Erol Güldal, ülkenin evrensel hukuk normlarından uzaklaşmaya bağlı, turizmde müşteri portföyünün ” harcama potansiyeli yüksek turistten, ucuz tatil yapmaya da cennete döndü.’ dedi.

Güldal” Otelcilerde her şey dahil diyerek günlük 20 Euro’ya oda satarak turizm yaptık diye kendilerini avutur. Günlüğü 20 Euro’dan doldur boşalt mantalitesi ile turizm olmaz. Olsa olsa modern hancılık olur” şeklinde konuştu.

Erol Güldal , ülkenin ekonomik kalkınma ve ekonomik gücü ve turist kalitesinin evrensel hukuk normları, yargı bağımsızlığı, ileri demokrasi, hukukun üstünlüğü ve basın özgürlüğünde ile demokratik değerleri içselleştirme ile doğru orantılı olduğunu söyledi..

TÜRKİYE AB KONSEYİNDEN ATILIYOR
Erol Güldal, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi hükümlerini sürekli ihlal ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi(AİHM) kararlarını uygulamama nedeniyle Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi(PACE)’nin Fransa Strazburg toplanarak Türkiye’nin AB üyeliği ile kurucu üyesi Avrupa Konseyi (AK) üyeliğinden tamamen atılma riski ile karşı karşıya olduğunu belirtti.

BASıN ÖZGÜRLÜĞÜ ILE DEMOKRASI DOĞRU ORANTıLıDıR
Erol Güldal, şöyle devam etti: ”PACE Türkiye’nin üyeliğini askıya alırsa Antalya’ya Alman, Avrupalı ve İskandinav turistin gelmesi hayal olur. Bir ülke düşünün ki, AB’nin kadim değerleri arasında olmazsa olmazı olan Basın Özgürlüğü Endeksi’nde 180 ülke arasında 154’ncü sırada olması. Ülke adına utanç verici.AB değerlerinde basın özgürlüğü ile demokrasi doğru orantılıdır. Böyle bir endekste Avrupalı kaliteli, harcama yapma potansiyeli yüksek turist gelmez. Otelcilerde her şey dahil diyerek günlük 20 Euro’ya oda satarak turizm yaptık diye kendilerini avutur. Günlüğü 20 Euro’dan doldur boşalt mantalitesi ile turizm olmaz. Olsa olsa modern hancılık olur. ”

ABDURRAHMAN BÜYÜKKESKIN

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: