Alman ve İngiliz Turist Hareketliliği Esnafın Yüzünü Güldürüyor

Manavgat’ta turizm sezonu 15 Nisan’da başlıyor. 15 Nisan’da 30’un üzerinde otel Alman, Avrupalı ve İngiliz turist rezervasyonları nedeniyle 1 Mayıs’a kadar doluluk oranı full.” dedi.

Manavgat /Antalya- Antalya’nın Manavgat ilçesinde turizm sezonunun başlamasına sayılı günler kala Manavgat Kapalı Çarşı’ya gelen Alman, Avrupalı turistler esnafı sevindirdi.

Rusya Lideri Vladimir Putin’in Ukraynaya’ya saldırması sonrası yatak kapasitesi bakımından Türkiye’nin en büyük turizm destinasyonu olan Manavgat’ta turizmciler ve turizm esnafı Rus ve Ukraynalı turistlerden umudunu keserken,Alman , Avrupalı ve İngiliz turistlerle yüzü gülüyor.

Unser Tour Turizm Seyahat Acentesi Sahibi Aziz Günyeli,”Rusya Lideri Putin’in Ukraynaya’ya saldırması sonucu Antalya bölgesinde özellikle Alanya Rus ve Ukraynalı turist ağırladığı için büyük zarar gördü. 300 bin yatak kapasiteli Manavgat’ta otellerin yüzde 75′ Avrupalı ve Alman turist ağırlıyor. Yüzde 25′ Rus, Ukraynalı ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerini ağırlıyor. Manavgat’ta turizm sezonu 15 Nisan’da başlıyor. 15 Nisan’da 30’un üzerinde otel Alman, Avrupalı ve İngiliz turist rezervasyonları nedeniyle 1 Mayıs’a kadar doluluk oranı full.” dedi.

Manavgat Kapalı Çarşı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muzaffer Büyük,” Son 10 gün içinde kapalı çarşıya gelen Alman, Avrupalı ve İngiliz turist hareketliliği esnafın yüzünü tebessüm ettirdi. 2022 Turizm sezonu ile ilgili umutlarımızı artırdı. ifadesinde bulundu.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: