Etihad Havayolları Kabinde Evcil Hayvanlara İzin Veriyor

Etihad Havayolları yolcuları artık kedilerini ve köpeklerini uçağın yolcu kabinlerine getirebileceğini bildirdi. Kaynak: Etihad Havayolları kabinde evcil hayvanlara izin veriyor.

Etihad Havayolları yolcuları artık kedilerini ve köpeklerini uçağın yolcu kabinlerine getirebilirler. Ekonomi sınıfında uçan 18 yaş ve üstü evcil hayvan sahipleri, evcil hayvanlarını koltuklarının altındaki taşıyıcıya yerleştirmeyi veya taşıyıcılarında oturmaları için bitişik bir koltuk satın almayı tercih edebilirler.

Taşıyıcının web sitesinde, evcil hayvan seyahat çantası veya kulübesi Economy’de koltuğun altına sığması için 40 x 40 x 22 cm [uzunluk x genişlik x yükseklik]’i veya bitişik bir koltuk satın aldıysanız 50 x 43 x 50 cm’yi geçmemelidir.

Business veya First Class yolcuları, evcil hayvanlarının yanlarında oturması için bitişik bir koltuk satın alabilecek. Evcil hayvan seyahat çantası 50 x 43 x 50 cm’yi geçmemelidir.

Kedi veya köpek en az 16 haftalık olmalı ve ağırlığı 8 kg’ı geçmemelidir (seyahat çantası veya taşıyıcısı dahil).
Havayolu, ortak havayolları tarafından gerçekleştirilen uçuşlarda evcil hayvanların kabul edilmeyeceğini kaydetti.
Yolcuların kalkıştan en az 72 saat önce ‘ Gemide Canlı Hayvanlar Rezervasyon Formu ‘ ibraz etmeleri gerekmektedir . Önceden bildirim ve kısıtlamalar, nereye uçtuğunuza ve nereden uçtuğunuza bağlı olarak geçerlidir.

Ayrıca bkz. BAE: Mars’a İlk Arap Misyonu İçin Geri Sayım Başlıyor
Ekonomi sınıfı için, altı saat veya daha kısa uçuşlar için uçuş başına ücret 150 $ ve altı saatten uzun uçuşlar için 250 $ ‘dır. Yolcuların aktarma yapması durumunda kombine fiyat uygulanacaktır.

Business ve First Class yolcularının evcil hayvanları için önceden ekstra koltuk satın almaları gerekmektedir.
Etihad Kargo ile diğer evcil hayvanlar açık kargo olarak taşınabilir.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares