Yaşlı Ruslar Yerleşmeye, Gençler Deniz, Kum ve Güneşe Geliyor

Antalya’da 88 ülkeden 108 bin yerleşik yabancının 19 bin 890’la birinci sırada Alanya olmak üzere Ruslar oluşturuyor.

Rus Mobaly Turizm Seyahat Acentesi Sahibi Andrey Baranov, Antalya’da Rus turizm hareketliliğinin 20 Ekim’e kadar süreceğini bildirdi. Rusların geçen sene kişi başı tatil ortalaması 780 ABD dolarıydı. Antalya’da 88 ülkeden 108 bin yerleşik yabancının 19 bin 890’la birinci sırada Alanya olmak üzere Ruslar oluşturuyor.
Baronav ”Ruslar tatilde Antalya turizmi ile özdeşleti. Yaşlı Ruslar Antalya’ya yerleşmeye gençler ise; deni, kum ve güneş turizmi konseptinde tatile geliyor. Antalya da beş yıldızlı Her Şey Dahil Sistemi Rusların tatil yapma anlayışına çok uygun ” dedi.

EN ÇOK ZIYARETÇI GÖNDEREN ÜLKE RUSYA
Rus turizmci Andrey Baranov,” Geçen sene pandemide Türkiye’ye başta Antalya, İstanbul ve Muğla olmak üzere en çok ziyaretçi gönderen ülke 2 milyon 128 bin 758 kişi ile Rusya oldu.
Rusya’yı 1 milyon 242 bin 961 kişi ile Bulgaristan, 1 milyon 118 bin 932 kişi ile Almanya takip etti. Almanya’yı sırasıyla Ukrayna, İngiltere, Gürcistan, Irak, İran, Fransa ve Hollanda izledi. Bu nedenle Antalya turizminin bel kemiğini Ruslar oluşturuyor. Ruslar, pandemide Antalya turizminin vazgeçilmezi olduğunu net bir şekilde gösterdi. ” dedi.

YÜZDE 10’LUK ARTıŞ BEKLIYORUZ
Dünyayı etkisi alan yeni tip coronavirus (COVID-19) salgını nedeniyle küresel krizin yaşandığı turizm sektöründe, “Güvenli Turizm” uygulamasını başlatan Türkiye’ye 2020’de gelen yurt dışı ziyaretçi sayısı 2019’a göre yüzde 70 düşüşle 15 milyon 963 bin 997 olduğunu vurgulayan Anderey Baranov, ”2021 yılı turizm sezonunda geçen yıla göre yüzde 10’luk artış bekliyoruz.Ruslar pandemide Antalya’ya tatile gelmede haziran, temmuz ve ağustos ayına gelmeyi yılın 12 ayına yaydığını kaydetti.

ABDURRAHMAN BÜYÜKKESKIN

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares