Arap Turistler Side’de Devecilerin Yüzünü Güldürdü

Deve turcusu Halil Özkan, pandemi kısıtlamaları kapsamında 18,5 aydır Alman, Orta, Batı ve Kuzey Avrupalı turistler gelmeyince çok zor günler geçirdiklerini söyledi.

Avrupa’da yaşayan Arap turistler ile Ruslar Antalya Side’de deve turcuların yüzünü güldürdü. Antalya Manavgat Belediyesi Side Antik Kentte Doğu Nekropolü’nde endemik Side Canavarı otunun korunması amaçlı tarihi ören yerinde deve, at safari, motor safari turlarını yasaklamış, deve turcularını da antik kentin girişine taşımıştı.

Deve turcusu Halil Özkan, pandemi kısıtlamaları kapsamında 18,5 aydır Alman, Orta, Batı ve Kuzey Avrupalı turistler gelmeyince çok zor günler geçirdiklerini söyledi. Alanya ve Side deki devecilerin, 1 Haziran’dan itibaren Rus ve Ukraynalı turistlerin gelmesi ile 2021 yılı turizm sezonunu açtıklarını söyleyen Halil Özkan, ”Deve turcuları için 2020 yılı ölü bir yıl oldu.

Side’de turist hareketliliğini birinci sırada Ruslar, ikinci sırada Avrupa ülkelerinde yaşayan Arap ülke vatandaşları oluşturuyor. Avrupa’da yaşayan Arap asıllı turistler çocuklarını deve ile gezdirmeyi seviyor. Avrupa ülkelerinden tatile gelen Arap asıllı turistlerin eşleri bir Alman, İngiliz, Fransız, Danimarkalı, İsveçli, İsviçreli Hollandalı ve Avusturyalı ve Norveçli olabiliyor. Arap asıllı turist eşi ve çocuklarına deveye bindirerek ” çöl” nostaljisi yapıyorlar. ” dedi.

Abdurrahman Büyükkeskin

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares