Günyeli: Pandemi De Avrupalı Turist Kaybı Maliyeti 3 Milyar Euro

Avrupalı turist gelişinde lider ülkenin Almanya olduğunu belirten Aziz Günyeli, şunları anlattı: ”Hint varyantı nedeni ile Almanya korunma tedbirleri kapsamında tatil için Türkiye’yi halen riskli görüyor.

Unser Tour Turizm Seyahat Acentesi Sahibi Aziz Günyeli, yeni tip Corona Virüsü (Covid 19) korunma tedbirleri kapsamında 18 ay içinde Alman ve Avrupalı turist kaybının 2020 yılında yüzde 79 olduğunu 2021 yılının mayıs,haziran ve temmuz aylarında kaybın ise yüzde yüzde 68 olduğunu söyledi.
Avrupalı turist gelişinde lider ülkenin Almanya olduğunu belirten Aziz Günyeli, şunları anlattı: ” =Hint varyantı nedeni ile Almanya korunma tedbirleri kapsamında tatil için Türkiye’yi halen riskli görüyor.

Almanya ve Avrupa ülkelerinden 300 bin yatak kapasitesi ile konaklamada Türkiye’nin en büyük turizm destinasyonu olan Manavgat- Side ye gelenler Almanya’da yaşayan Faslı, Cezayirli, Suudlu, Birleşik Arap Emirlikleri(BAE) ve diğer Arap ülkeleri vatandaşları. Orjinal Alman vatandaşının tatile gelme oranı yüzde 2. 18 aydır.

Antalya’nın Alman ve Avrupalı turist kaybının maddi kaybı 3,milyar Euro. Antalya turizminin 40 yıldır bel kemiğini Almanlar oluşturuyor. Almanlar gelmeden Covid 19 dönemindeki turizm kayıplarını telafi edilemez!. Bir Alman turist bir Ukraynalı ve Balkanlardan Kosovalı, Karadağlı ve Makedonyalı turiste göre pazarda alışveriş yapma potansiyeli 10 kat fazladır. ”

Abdurrahman Büyükkeskin

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares