Carnival Cruise, Müşteriler ve Çalışanların Kişisel Bilgilerini Sızdırıyor

Carnival Corp. Perşembe günü yaptığı açıklamada, Mart ayındaki bir veri ihlalinin Carnival Cruise Line, Holland America Line ve Princess Cruises’taki müşteriler ve çalışanlar hakkındaki kişisel bilgileri ifşa etmiş olabileceğini söyledi.

İhlal, Carnival’ı McDonald’s , JBS et paketleme ve Colonial Pipeline dahil olmak üzere bu yıl bilgisayar korsanları tarafından vurulan bir dizi büyük şirketin en sonuncusu yapıyor .

Şirket, müşterilere yazdığı bir mektupta, kişilerin Sosyal Güvenlik numaralarına, pasaport numaralarına, doğum tarihlerine, adreslerine ve sağlık bilgilerine dışarıdan erişmiş olabileceğini belirtti.

Şirket, kaç kişinin bilgilerinin açığa çıktığını söylemeyi reddetti.

Karnaval sözcüsü Roger Frizzell, şirketin 19 Mart’ta bazı bilgi teknolojisi sistemlerine en son izinsiz girişi tespit ettiğini ve erişimi kapattığını ve araştırmak için bir siber güvenlik şirketi tuttuğunu söyledi. Carnival’ın bilgi sistemlerinin güvenliğini artırmak için değişiklikler yaptığını söyledi.

Frizzell, şirketin etkilenen kişileri bilgilendirdiğini ve sorularını yanıtlamak için bir çağrı merkezi kurduğunu söyledi.

İhlal, Carnival’ın geçen yıl fidye yazılımı saldırıları tarafından iki kez vurulmasından sonra geldi.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares