Göcek’in En Güzel Bahçesine Plaket Verildi

Göcek’te her sene geleneksel olarak Göcek Kültür ve Turizm Derneği tarafından düzenlenen “En güzel bahçe” ve “En güzel sebze bahçesi” belli oldu.

Muğla’nın Fethiye İlçesi Göcek Mahallesinde her sene geleneksel olarak Göcek Kültür ve Turizm Derneği tarafından Göceklilerin bahçelerini özenerek düzenlemeleri ve dolayısı ile Göcek’ in daha güzel görünmesini sağlamak amacıyla düzenlenen “En güzel bahçe” ve “En güzel sebze bahçesi” belli oldu. “En güzel bahçe” ödülünü Tijen Aydoğan Ünver, “En güzel sebze bahçesi” ödülünü ise Mustafa Tüysüz kazandı.

Göcek Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Onur Ugan dernek olarak her yıl en güzel bahçe yarışması düzenlediklerini belirterek, “Amacımız Göceklilerin bahçelerini özenerek düzenlemeleri ve dolayısı ile Göcek’ in daha güzel görünmesini sağlamak. Ayrıca sadece çiçek bahçesi için değil en güzel sebze bahçesi için de ödül veriyoruz. Burada da eskiden bu yana süregelen yerel sebzelerin dikilmesinin devamı, ata tohumlarının korunması ve yeni nesillerin de üretim toplumunun bir parçası olmasını sağlamayı hedefliyoruz. Evlerinin önünde az da olsa bahçesi olan herkes biraz sebze yetiştirebilir. Dışa bağımlılığını azaltabilir. Gelecek nesillere de bu üretim alışkanlığını aktarabilir. Köy ruhunun ve üretim heyecanın gelecek nesillere aktarılmasını önemsiyoruz” dedi.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares