Türkiye’ye Gidemeyenlerden Tepki: Kırım’daki Resmen Soygun!

Uçuş yasağı nedeniyle Türkiye’ye gidemeyenler “Türkiye’de 10 gün iki kişilik tatil 120 bin ruble. Kırım’da aynı ayardaki otellere ise 50 bin ruble fazladan vermek gerekiyor

Rusya basınının gündeminde son günlerde, Türkiye kapalı olduğu için, Mayıs tatilinden beri “mecburi destinasyon” haline gelen Rusya’nın Karadeniz bölgelerinden, özellikle Kırım’dan gelen yoğun şikayetler var. Fiyatlar rekor düzeyde artarken, hizmet kalitesinin düşüklüğü hem haberlerde, hem sosyal medyada büyük şikayet konusu.

Örneğin Moskovskiy Komsomolets gazetesine konuşan Olga Komkovaya adlı turist, 20 Mayıs’ta Türkiye’ye tatile gitmeyi planladığını ancak uçuş yasağı nedeniyle gidemediğini belirterek, “Türkiye’de 10 gün iki kişilik tatil fiyatı 120 bin rubleydi. Kırım’da yurt dışındakilerle aynı ayardaki otellere ise 50 bin ruble fazladan vermek gerekiyor. Diğer otellerde ya normal havuz yok, ya da mayıs ayında deniz soğuk. Tam pansiyon ile ilgili de sorunlar var” dedi.

Natalya ve Oleg Morozov adlı kişiler ise Rusya ve Türkiye’deki tur paketi fiyatlarını kıyasladıklarını belirterek, “Ağustos ayı için Yalta’da beş yıldızlı otellerde fiyatlar 600 bin rubleden, dört yıldızlılarda 450 bin rubleden başlıyor. Bu resmen soygun. Türkiye’de ise aynı dönemde her şey dahil 380-400 bin rubleye beş yıldızlı otelde yer bulmak mümkün” diye tepki gösterdi.

Bazı yorumlarda, Karadeniz sahillerinde hak etmedikleri muameleye meruz kalan pek çok turistin bir daha gitmeyeceğinin altı çiziliyor.

Diğer yandan Rusya Tur Operatörleri Birliği CEO’su Maya Lomidze, Rusya sahillerinde yüksek fiyatlara rağmen turistlerin yurt içindeki tatil seçeneklerine talebinin yüksek olduğunu açıkladı.

Yorumların ve tartışmaların çoğu, “en kısa zamanda Türkiye sahillerine ulaşma” dilepği ile sona eriyor.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares