Üç Ülkeden Türk Turizmini Zora Sokacak Adım

Türk turizmi için önemli bir yere sahip olan üç ülkeden art arda hayal kırıklığı yaşatan haberler geldi. Rusya uçuşları geçici süreliğine kapatırken, Almanya Türkiye’yi yüksek riskli listeye aldı. İngiltere ise seyahatlerin açılma tarihini belirsiz bir zamana ertelediğini duyurdu.

Türkiye’nin turizmde üç kaynak pazarı olan Rusya, Almanya ve İngiltere’den peş peşe kötü haberler geldi.

Rusya resmen henüz açıklamasa da Türkiye’ye uçuşları Haziran ayına kadar kapattı. Almanya Türkiye’yi riskli ülkeler listesine aldı. İngiltere 17 Mayıs’ta açılması beklenen uçuşları belirsiz tarihe erteledi.

Türkiye ile ilgili kararın Rusya Bakanlar Kurulu toplantısında alınacağı bilindiği halde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy önce Arnavutluk’a gitti, oradan Rusya’ya geçti.

Ziyaret, konuyla ilgili kararın görüşüleceği bakanlar kurulu toplantısının ardından olacağı için sonucun değişme ihtimali zayıf görünüyor.

ALMANYA TÜRKİYE’Yİ YÜKSEK RİSKLİ ÜLKELER LİSTESİNE ALDI

Turizmgazetesi’nde yer alan habere göre, Almanya Türkiye’yi yüksek riskli ülkeler listesine aldı.

Almanya bu kararı artan vaka sayısı üzerine aldı. Türkiye ile birlikte Hırvatistan da artık yüksek riskli ülkeler listesine alındı.

İNGİLTERE’DEN HAYAL KIRIKLIĞINA NEDEN OLAN AÇIKLAMA

İngiltere’de ise Global Travel Taskforce raporu üzerine daha önce 17 Mayıs olarak duyurduğu seyahatlerin açılması tarihini belirsiz bir zamana erteledi.

İngiltere’de hükümetin açıklamaları seyahatlerin 17 Mayıs’ta açılmasını bekleyen sektör ve tatilcilerde hayal kırıklığı yarattı.

Jet2holidays CEO’su Steve Heapy yayınlanan Global Travel Taskforce raporu üzerine uçuş planını 24 Haziran’a ertelediklerini söyledi.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares