Oya Narin: Borcumuzu Yapılandırdık, Yola Devam

Martı Grubu, Denizbank ile kredilerin yeniden yapılandırılmasının ardından bir açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle deniyor:

Martı Grubu bünyesi altındaki varlıklarımızı daha da güçlendirmek amacıyla Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve ana ortağı Martı Otel İşletmeleri A.Ş. (“Martı Otel”) Deniz Bank A.Ş. ve Deniz Faktoring A.Ş.’den kullanılmış olan finansal tablolarımızda yer alan kredilerimizin yeniden yapılandırmasına ilişkin protokol görüşmeleri neticesinde 23.02.2021 tarihi itibariyle “Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi” imzalanmıştır.

Küresel olarak seyahat endüstrisinin içinden geçtiği bu zorlu dönemde, şirketimizin faaliyetlerinin etkinliğini olumlu yönde etkileyecek bir yapı içerisinde hayata geçmiş olan bu sözleşmenin hayırlı olmasını dileriz.

Martı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin şunları söyledi:

Bu anlaşmanın ardından önümüzdeki süreçte hem Türk turizm sektörüne 53 yıldır devam eden hizmetlerimizi ileriye doğru taşırken, stratejik ve iş ortaklıklarıyla birlikte, pazar payımızı arttırma yolunda çalışmalarımıza devam etmekteyiz ve devam da edeceğiz.

Özellikle pandemi sonrası dönemde bir yandan uluslararası rekabete hazırlanırken, diğer yandan tüm imkanlarımızı, dünyanın en hızlı gelişen sektörlerinden biri olan seyahat endüstrisindeki milli, tarihi ve güçlü pozisyonumuzu pekiştirmek ve daha da ileri götürmek için kullanacağız.

Grubumuz kuruluşundan bugüne kadar tüm paydaşları , ortakları ve finansal kuruluşlar ile hep yakın bir dayanışma içerisinde olmuştur. Banka yönetimine ve covid döneminde gösterdikleri destek için de ayrıca tüm çözüm ortaklarımıza teşekkür ederiz.”

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares