Son Yağışlar Manavgat Şelalesini Eski Konumuna Getirdi

Etkili olan yağmur yağışları ırmakta ve yerli ve yabancı turistlerin yoğun ziyaret ettiği çağlayanda da su seviyesi görüntüsünü eski konumuna getirdi.

Kuraklığa bağlı Manavgat ve Oymapınar Barajı’nda su seviyesinin azalması ile her yıl 600 bin turistin bot, tekne turuna çıktığı Manavgat Irmağında su seviyesi 1, 1,5 metre düşüş olmuştu.

Su seviyesindeki düşüş ile birlikte her yıl 800 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği dünyaca ünlü turistin Manavgat Şelalesi’nde su seviyesi de düşmüştü. Geçmiş yıllarda Manavgat Şelalesi ismini su taşkını ve su baskınıyla duyurken kuraklığa bağlı 2 aydır su azaldı..

Son 5 gündür Antalya ve Manavgat’ta etkili olan yağmur yağışları ırmakta ve yerli ve yabancı turistlerin yoğun ziyaret ettiği çağlayanda da su seviyesi görüntüsünü eski konumuna getirdi.
Anex Turizm Seyahat Acentesi Rusça Turist Rehberi Ramazan Kadirova, ”Yazın Ruslar Manavgat Şelalesi’nde su seviyesinin düşük olduğunu gördü ve çok şaşırdılar. Dün bir Rus aileyi şelaleyi gezdirdim. Su düşüklüğü kaybolmuş ve eski haline gelmiş durumda. ” diye konuştu.

ABDURRAHMAN BÜYÜKKESKIN

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares