Antalya’da Rus ve Polonyalı Turistler Turizmcileri Sevindirdi

Es Es Turizm Müdürü Levent Akgün turistlerin ortalama 11 günlük tatil sürelerinin bir gününü de kültür, tarih ve arkeolojik varlıkları tanıma turuna ayırdıklarını söyledi

Antalya’da Rus, Polonyalı ve Ukraynalı kültür turları başladı. Antalya’ya gelen Rus, Ukraynalı, Belaruslu ve Polonyalı ve Avrupa’da yaşayan gurbetçiler ile Pakistanlı, Hindistanlı, Cezayirli, Faslı ve Arap ülkesi vatandaşları çarşıda pazarda alışverişe çıktı.
Turizmci esnafı, Köprülü Kanyon’da raftingciler, konaklamada otelciler,

sevinirken pazarcılar bayram yaptı. Gelen turistlerin ortalama 11 günlük tatil sürelerinin bir gününü de kültür, tarih ve arkeolojik varlıkları tanıma turuna ayırdıkları belirtildi.
Es Es Turizm Seyahat Acentesi Müdürü Levent Akgün, Almanya’da yaşayan Rusları, Rusya’da yaşayan akrabalarıyla görüşerek hasret gidermek için buluşma noktası olarak Türkiye’yi seçtiklerini söyledi.

Antalya Kemer, Alanya, Side ve Kundu, Belek, Kadriye’nin tatil için tercih edildiğini belirten Akgün şunları anlattı: ”Almanya ve Avrupa ülkelerinde yaşayan Rusların, Rusya’daki Ruslara göre alışverişte ve sosyal, kültürel ve doğa sporları etkinliklerinde harcama yapma potansiyeli daha yüksektir.

Rusya’da yaşayan Rusların bir önceki yıla göre Rus para birimi Ruble’nin uluslararasıası para birimleri karşısında yüzde 34 değer kaybetmesi nedeniyle alışverişleri hediyelik lokum, ev tekstil ürünleri, hediyelik eşya ve kısmende olsa kültür ve rafting turlarına katılıyor. Yüksek harcama yapanların yüzde 90’nı Almanya’da yaşayan Ruslar. İkinci harcama ve kültür turlarına ilgiyi Polonyalılar yapıyor. Polonyalılar kültür, tarih ve arkeolojik varlıkları tanıma turuna çıkıyor.”

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares