Rus Turistler Alanya ve Side’de Açık Olan Otelleri Sevindirdi

Mobaly Turizm Seyahat Acentesi Sahibi Andrey Baranov, ”Bu sene Ruslar tıpki Almanlar gibi kışın Antalya’ya tatile gelecek.

Rus Mobaly Turizm Seyahat Acentesi Sahibi Andrey Baranov, Antalya Manavgat veAlanya’da açık olan ve Rus turistleri ağırlayan otellerin doluluk oranlarının yüzde 50 seviyesine ulaştığını söyledi.

Önümüzdeki 10 gün içinde bu rakamın yüzde 60 seviyesine çıkmasını beklediklerini belirten Andrey Baranov, ”Bu sene Ruslar tıpki Almanlar gibi kışın Antalya’ya tatile gelecek. Zaten maddi durumu iyi olan Rusların klimalı iklim yapısı, denizi, turizminin şehirle iç içe olması nedeniyle Alanya’ya yerleşiyor. ” dedi.

Rusların Antalya’da ortalama tatil süresinin 8 ile 10 gün olduğunu belirten Baranov, kişi başı tatil harcamlaarının ise 640 Amerikan Doları olduğunu kaydetti. Pandemi döneminde Rusların tatil yapmada Fransa, Mısır, Hindistan, Güney Kıbrıs, İspanya, Yunanistan, İtalya ve Fas’a göre güvenli tatil yapmada en güvenli destinasyon olarak Türkiye’de Antalya’yı görüyor. Rusların dünyada ” Her şey dahil sistemi” konseptinde hizmet veren ülkeler arasında en mutlu tatil yaptıkları ülkenin Türkiye’de Antalya olduğunu belirtti.

Baranov,”’ 2019 yılında yaptığımız anket çalışmasında Antalya’ya tatile gelen Ruslar arasında yaptığımız ‘2 tatil yapma memnuniyetinde Müdteri memnuniyet oranı yüzde 94 seviyesinde. Bundan 20 yıl önce her Rus’un hayali ölmeden Antalya’da tatil yapmaktı. Bu arzu devam ediyor. Refah düzeyi ve gelir seviyesi Rusların hayali ise Alanya, Lara, Side ve Kemer’e yerleşmek oldu.” ifadesinde bulundu. Baranov, 30 yıldır Ruslar Antalya’da tatil yapmada ” Antalya ile özdeşti.” şekiinde konuşarak sözlerini tamamladı.

Nashıra Otel Sahibi Hüseyin Aydoğan, pandemi döneminde bölgeye gelen turist yoğunluğunu Ruslar, Polonyalılar, Ukraynalılar ile Avrupa’da yaşayan gurbertçilerin olduğunu söyledi.
ABDURRAHMAN BÜYÜKKESKIN

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares