Antalya’da Hangi Bölgede Kaç Otel Açık?

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) 10 ağustos’ta başlayacak Antalya uçuşları öncesi kentte açık olan otellerin listesini paylaştı.

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) 10 ağustos’ta başlayacak Antalya uçuşları öncesi kentte açık olan otellerin listesini paylaştı. Coral Travel’dan alınan açık otel listesinin güncel hali ATOR’un sitesinde yayınlandı.

262 OTEL AÇıK, KEMER İLK SıRADA
Listeye göre 30 Temmuz itibariyle Antalya Sahilinde 5, 4 Ve 3 şıldızlı 262 açık otel bulunuyor. Bu otellerin 37’si Side’de, 70’i Alanya’da, 30’u Antalya Merkezde, 6’sı Kaleiçi’nde, 81’i Kemer’de, 29’u Belek’te, 3’ü Çıralı’da, 1’i Adrasan’da, 4’ü Kaş’ta Ve 1’i De Olympos Bölgesinde Yer Alıyor.Antalya, İstanbul ve diğer illerde ‘Güvenli Turizm’ belgesi alanlar

İstanbul’da ve Türkiye genelinde şu ana kadar ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ alan oteller belli oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde başlatılan ‘Güvenli Turizm Sertifikası’na başvuran ve sertifika alan otellerin sayısı artıyor.

Şu ana kadar İstanbul genelinde 16 otel ‘Güvenli Turizm’ Sertifikası alırken, bu sayı Antalya’da 32, Muğla’da 9 ve İzmir’de ise 2 oldu. Türkiye genelinde sertifika alan otel sayısı 83 olurken, yine Türkiye genelinde sertifika için başvuru yapan otel sayısı ise 323 olarak güncellendi.

Sağlıklı turizm belgelendirme programı kapsamında, Türkiye genelinde 8 Haziran’da 22 olan belgeli otel sayısı, beş günde 81’e yükseldi. belgelendirme süreci devam eden 321 otel sırada bekliyor. Antalya 31 sertifikalı otel ve 149 başvuruyla Türkiye’de ilk sırada yer alıyor.

Belgeler, Türkiye Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) Onaylı 10 Yetkili Firma ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Tarafından yapılan başvurular üzerine denetimler sonucunda firma ve kuruluşlara teslim ediliyor.

80 OTEL, 11 RESTORAN BELGE ALDı
Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre, Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı Kapsamında, 13 Haziran itibarıyla Türkiye Genelinde 401 otel ve 50 restoran/kafenin başvuruları alındı. Bunlardan 81 otel ve 11 restorana ‘Sağlıklı Turizm Belgesi’ Verildi. Başvuruları alınan diğer otel, restoran/kafelerle ilgili denetim süreçleri devam ediyor. belge için yetkili akreditasyon kuruluşlarına, günlük başvurular da yoğun şekilde sürüyor.

ANTALYA İLK SıRADA
Antalya, Hem başvuru hem belge verilen otel sayısıyla Türkiye’de ilk sırada yer alıyor. Türkiye’de ilk Sağlıklı Turizm Belgesi, Antalya’nın Serik İlçesi Belek Turizm Bölgesindeki Sueno Deluxe Belek & Golf Belek’e Verildi. 149 başvurunun bulunduğu Antalya’da belge verilen otel sayısı 31’e ulaştı.

ANTALYA’NıN BELGELI OTELLERI

Manavgat:
Aydınbey Kings Palace, Alibey Resort Sorgun, Club Blue Waters, Selge Beach Resort, Side Premium Hotel, Sueno Hotels Beach Side.

Konyaaltı:
The Corner Park, Crown Plaza. Aksu’da Grand Park Lara Hotel, Concorde De Luxe Resort.

Kemer:
Grand Park Kemer, Akka Hotels Alinda, Doubletree By Hilton, Rixos Hotel Tekirova.

Muratpaşa:
Khan Otel, Akra Hotel, Barut Lara Resort, Rixos Downtown.

Serik:
Rixos Premium Belek Otel, Cornelia Diamond Golf Resort&SPA, Sarp Belek Hotels, The Land Of Legends Theme Park, Voyage Belek.

Alanya :
Akka Hotels Andeton, First Class Hotel, Gold Island, Goldcity Otel, Rubi Platinum SPA Resort Suites, Syedra Princess Otel, Xpreia Saray Beach Otel.

Kumluca :
Şah İnn Paradice Tatil Köyü.

İSTANBUL İKINCI SıRADA
13 Haziran’a Kadar Belgeli Oteller Sıralamasında İstanbul, 61 Başvuru Ve 14 Otel Sayısıyla İkinci Sırada.
Akgün İstanbul Otel, Eresin Hotels Sultanahmet, Eresin Taksim&Premier Otel, Hilton İstanbul Bomonti, Crowne Plaza İstanbul Florya, Dedeman Bostancı Otel, Hilton Bosphorus, Hilton İstanbul Kozyatağı, Nidya Hotel Esenyurt, Radisson Blu Vadi İstanbul, Radisson Hotel President Beyazıt, Radisson Residence Avrupa TEM, Ramada By Wyndham İstanbul Asia, Sheraton İstanbul Ataköy Hotel

MUĞLA, TRABZON VE ANKARA

Muğla:
Hilton Bodrum Türkbükü Resort &SPA, Bodrium Otel&SPA, Club Resort Select Maris, Duja Bordum, Lux Bodrum Resort, Rixos Bodrum Otel, Rixos Premium Göcek, The Bodrum Edition

Trabzon :
Fengo Otel, Kuhla Otel, Sera Lake Hotel, Doubletree By Hilton Trabzon, Tilya Resort Otel, Yıldız Life Otel, Zorlu Grand Hotel

Ankara :
Hotel Bilkent, Newpark Hotel, Çam Thermal Resort &SPA Convention Center, Cimcime Sultan Kaplıcası Ve Oteli, Sheraton Lugal A Luxury Collection Hotel ve Üforiz Termal

DIĞER İLLERDE BELGE ALAN OTELLER

Çanakkale
Assos Park Hotel

İzmir:
Ege Palas ve Ilıca SPA&Wellness Thermal Resort,

Bursa :
Gönlüferah Otel ve Almira Hotel,

Afyon :
NG Afyon Welness & Convention,

Balıkesir :
Grand Asya Hotel,

Kocaeli :
Hyatt House Gebze,

Nevşehir :
Yunak Evleri Cappadocia Cave Hotel,

Gaziantep :
Tuğcan Hotel,

Konya :
Ramada Plaza,

Rize :
Ramada Plaza Rize Otel,

Sakarya :
NG Sapanca Wellness & Convention,

Bingöl:
E Binkap Termal Otel,

Denizli :
Karahayıt Doğa Termal SPA Otel,

Tekirdağ :
Des Otel

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares