İncekum’da Denize Girerken Sosyal Mesafeyi Dinleyen Yok!

Yeni tip Karona Virüsü Covid19’dan korunma tedbirleri kapsamında Saglık Bakanĺığı ile Sağlık Kurulunun Dünya Sağlık Örğütü (DSÖ)’nün belirlediği 14 kural tedbirlerinde mart, nisan ve maýıs aylarında alınan sıkı tedbirler 1 Hazirandan itibaren denize girme,restoranların açılması ve 1 Temmuzda düğün salonlarının açılmasıyla başta sosyal mesafe kuralı ile maske ķullanıminda rehavete bağĺı gevşeme olďuğu belirtiliyor.

Mersin’in Silifke ilçesinde Taşucu İncekum Plajı’nda denize girme görüntüleri sosyal mesafe kuraĺının denize girmede uyulmaďığı açık bir şekilde ğörüĺüyor. Silifkeliler yazın sıcak ve nemli havada serinlemek için kullanďığı İncekum Plajı’nda Silifke Belediyesinin hiç bir çaĺışma yapmaďığı için araç parkından ,tuvalet ve düş alımına kadar karmaşa ve ďüzensizlik gözleniyor. Plaj çevresinde çöp kovası olmaďığı için tıbbı atık olarak âlınan maskeler plajda atılmış vaziyette çıplak gözle göruñüyor.

Plajda ailelerin enfazla rahatsızlıkların başında yüksek sesle müzik açımı ile alkollü içecek kullanarak plaj çevresini rahatsız etmeleri. Silifkede İncekum’da Plaj hiç bir altyapı ve çevre düzenlemesi yapılmaďığı için Pandemi sürecinde Plajda denize girmede Covı19 korunma tedbirlerine uyulmasını imkansız hale getirdiği belirtem Silifkeli Emine Ak Baştuğ ‘;” Incekum’da başta engellilerinde denize girebilecegi alan yapılmalı. Plaj hijyenik ortamda denize girmede plajda düzenleme yapilmalı. Ankara, İstanbul Adana ve Antalya’ dan gelen misafirlerimize sizi Incekum’a denize götürelim diyoruz,şu içinde atık maskeleri görünce hemen girmekten vazgeçiyorlar.Ayrıca plajda bırakın sosyal mesafe kuralına uymayı bir şezlong bile yok. İncekum’un bu hali bizi misafirlerimize mahcup ediyor.sosyal mesafeye uyan falan yok. diye konuştu.

ABDURRAHMAN BÜYÜKKESKIN

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares