İngilizler Virüse Aldırmayarak Parklara Hücum Etti

Paskalya haftasında hava ısınınca İngilizler yasağa, cezaya aldırmadan koronavirüs tehlikesine rağmen parklara hücum ettiler

Hükümet, sıcak Paskalya hafta sonununda hava sıcaklığının 26 dereceye yükselmesi üzerine koronavirüs mücadelesine yardımcı olmaları için herkese evde kalması için yalvarırken İngliz halkı parklara hücum etti. Çaresiz kalan hükümet polisleri devriye gezdirerek insanların 2 metre uzaklıkta sosyal mesafeyi korumaları için uyarmaya başladı. Hükümet Victoria Park ve Brockwell Park’larına gönderdiği ekiplerle hastalığın yayılmaması için önlemler almaya çalışıyor.

UYARI LEVHALARI VAR, CEZA VE HAPİS VAR

Victoria Park’ta insanların oturup parkta kalmasını engellemek için işaretler konuldu. Öte yandan Victoria Park’ta dolaşan insanların uyarı tabelalarına uydukları ve sosyal msesafelerini koruyarak sadece bir saat dışarıda kaldıkları bildirildi. Polisler ise insanları güzel havanın çektiğini söylediler.

Bu arada plaja giden veya piknik yapan insanlar 960 £ ‘ya kadar para cezasına çarptırılabilir veya hatta direnenler tutuklanabiliyorlar. Sıcaklık arttıkça, polis insanları kuralları ihlal etmek için bir bahane olarak kullanmamaları konusunda uyarıyor.

PASKALYADA DIŞARI HÜCUM

Egzersiz yapmak veya üzerinde yürümek için yakındaki plajınızı ziyaret etmek uygun olsa da, yerel bölgelerinden daha fazla seyahat eden veya büyük gruplar halinde oturmak veya buluşmak için ziyaret eden herkes yasayı ihlal ediyor.

Yetkililer yeni Covid-19 enfeksiyonlarının Paskalya nedeniyle pazar günü zirveye çıkacağına ve Sağlık bakanlığı ekiplerinin bu hafta sonu bir “tsunami” vakası için hazırlandığını ve ölüm sayısı artmaya devam ettiğini bildirdi

Özellikle askerler ile bisikletli ve atlı polislerin Doğu Londra’da Victoria Park’ta güneşlenen ve dolaşan İngilizleri uyardığı görüldü.

Bu arada aşırı kalabalik nedeniyle geçen hafta sonu kapalı olan Brockwell Park tekrar açıldı. Bazıları ise et alışverişi için sosyal mesafeyi unutarak Clapham Common’a sıraya girdi.
Meteoroloji Londra’da sıcaklığın 26C’ye ulaştığını belirterek, insanların günlük egzersizlerinden dolayı Victoria Park ve Brockwell Park’a akın ettiğini bildirdir.

Yeşil alanları ziyaret eden çoğu insan, diğerleri ile aralarında sosyal mesafelerini koruyarak doğru olanı yapıyor gibi görünüyor.

Yetkililerin uyarılarına rağmen bayak kalabalıkların gruplar halinde sahilde dolaştığı görüldü.

ÜZÜCÜ VE SINIR BOZUCU BİR DURUM

Devon ve Cornwall genel müdür yardımcısı Paul Netherton plajlarda güneşlenenlerin bulunduğunu ve bazı teknelerin kıyıdan açıldığını böyledi.

İngiltere Sağlık Sorumlusu Ruth May, Londra’da büyük grupların parklarda toplandığını gördüğünü ve ülkenin dört bir yanından gelen fotoğrafları görmekten mutsuz olduğunu belirterek “İnsanların sosyal uzaklaşma yapmadığını ve büyük gruplar halinde ortaya çıktıklarını görmek çok sinir bozucu, kişisel olarak sinir bozucu. Hükümet, dünyanın dört bir yanında kaosaneden olan katil virüsle savaşmaya çalışırken, sosyal mesafenin süresiz olarak korunması gerektiği daha çok ortaya çıktı” dedi.

KISITLAMA 18 AY SÜREBİLİR

Dün İngiltere’nin koronavirüs ölümleri 24 saat içinde 980’e sıçradı ve bu da İspanya’nın salgınlarının en büyük ve en ölümcül yükselişi oldu. Son mağdurlar, altta yatan sağlık durumu olmayan 56 da dahil olmak üzere 27 ve 100 yaşları arasındaydı.

Sağlık Bakanı Matt Hancock, yıkıcı rakamların NHS’nin pandemi tarafından “istila edildiği” anlamına gelmediğini belirterek “Çok memnunum, şu ana kadar bu krizde, mümkün olan en iyi bakıma erişebildi, Sağlık önlemlerini genişletmek için harekete geçildi”dedi.

Bilim adamları, sosyal mesafeli tedbirlerin salgının yayılmasını yavaşlattığına inanıyorlar. İngilizler evde kalmaya devam ederse, hastaneye kabullerin bir iki hafta civarında düşmeye başlaması bekleniyor. Haberlere göre İngilizler, ’18 aya kadar’ bir aşı geliştirilinceye kadar koronavirüs kısıtlamaları ile yaşayabilirler.

EMRE ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares