Turizmin Duayeni Hüseyin Kurtoğulları Turizm’den Çekiliyor

Duayen turizmcilerimizden Hüseyin Kurtoğulları, turizmden çekileceğini açıkladı. Bu kararı almakta zorlandığını, ancak mecbur kaldığını dile getiren usta turizmci; “Turizm sektörünün sorunları ile ilgili açıklanan pakette turizm ile ilgili hiçbir şey yok. Yıllardır bu ülkenin en büyük sektörüne, hem de otomotiv gibi çakma döviz sağlayan değil, hakiki döviz getiren turizm sektörüne en ufak bir katkı yok. Zaten böyle bir beklentimiz de yoktu. Bu sonucu bekliyorduk” ifadelerini kullandı.

“MAALESEF DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI”

Kurucusu olduğu ve bugüne kadar Türk turizmine önemli hizmetler veren Plan Tours’u kapatma kararı aldıklarını belirten Hüseyin Kurtoğulları; “Sebebi sadece koronavirüs salgını da değil. Son yıllarda turizme olan ilgisizlik ve turizmin her kesimine yapılan sabotajlar sonunda maalesef dayanacak gücümüz kalmadı. Son ayın maaşlarını da mal varlığımızı satarak ödüyoruz, ondan sonra da turizmle ilişkimizi kesiyoruz. Vergileri ödeyecek gücümüz de yok” dedi.

AKDENİZ TURİZM VAKFI ONUR ÖDÜLÜ SAHİBİ

Kurtoğulları, geçtiğimiz yıl Malta’da düzenlenen Akdeniz Turizm Forumu’nda Akdeniz Turizm Vakfı tarafından “Yaşam Boyu Onur Ödülü” ile ödüllendirilmişti. Aynı buluşmada FIJET Türkiye (ATURJET) Başkanı Delal Atamdede de “Büyük Akdeniz Ödülü” almıştı.

Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (ATURJET) yönetiminde de bulunan Hüseyin Kurtoğulları, Türkiye’nin yerel turizm değerlerinin yurt dışında tanınması konusunda büyük çaba göstermesiyle de biliniyor. Kurtoğulları, bu kapsamda 2019 yılının Temmuz ayında Isparta’ya gitmiş ve şehrin çok önemli turizm değerlerine sahip olduğunu aktararak, bu durumun yurt dışına anlatılması için çalışma başlatmıştı…

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares