“Su Savaşları”na En İyi Belgesel Ödülü

TRT Belgesel Kanalında Yayınlanan Yapımcılığını A23 Medya’nın ve Yönetmenliğini Birol Eroğlu’nun Üstlendiği “Su Savaşları” Belgeseli Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nin (RTGD) Geleneksel “Medya Oscarları Ödülleri’nde “En İyi Belgesel” Ödülüne Layık görüldü.
 Geçtiğimiz Şubat ayında TRT Belgesel kanalında izleyiciyle buluşan Su Savaşları Belgeseli’nin ekran yüzleri Çağlar Demirkapı ve Hakan Girginer 29 Ağustos Perşembe günü düzenlenen Medya Oscarları Ödülleri töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden ödüllerini teslim aldılar.

 “Asıl kahramanlar Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Sivil Toplum Gönüllüleri”

 Ödülü belgeseldeki kıyafetleriyle teslim almaya gelen Çağlar Demirkapı  ve Hakan Girginer ödül hakkında düşüncelerini şöyle ifade ettiler; “Trt Belgesel’in uluslararası atılım vizyonunun bir parçası olmaktan mutluyuz. Artık Türk belgeselcileri dünyanın her yerinde, her tür belgeseli çekebiliyorlar. Asıl kahramanlar dünyanın 128 ülkesinde milyonlarca insanın hayatına dokunan Türkiye Cumhuriyeti ve Türk sivil toplum gönüllüleridir. Artık tarih boyunca sürdürdüğümüz “su medeniyeti” mirasıyla bugün dünyanın heryerinde çalışan bir çok gönüllümüz var.”

 Türk belgeselciliğini yeni bir anlatımla buluşturan “Su Savaşları”, tarihten bizlere kalan su misyonunu ekrana taşıyor.

 Suya doğrudan ulaşamayan milyonlarca insanın hayatına dokunan ve bu insanların hayatını değiştirmek için yola çıkılan belgeselde dünyanın adı bile duyulmayan ülkenin köylerdeki, insanlarla suyu buluşturdu.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares