NE OLACAK BU MEDAŞ’IN HALİ

Böyle Giderse Bu Kışı Elektriksiz mi Geçireceğiz?

Ramazan ayı’nın başları, İftara Yarım saat kala elektrikler kesiliyor ve iftardan Yaklaşık 1 veya 1 buçuk saat sonra geliyor. tabii her seferinde 186 elektrik arızayı arıyorum aldığım cevap: bey efendi bölgenizde çalışma var en kısa zamanda elektrik verilecek, ama bu elektrik kesilme olayı rutin bir şekilde arka arkaya 3 gün olursa çıldırmamak elde değil tabii. 

Bu kesintilerin sadece bir bölgede olmadığını da biliyorum. aynı kesintiler sanayi bölgelerinde de yaşanıyor. ve bu gidişle de yaşanmaya devam edecek gibi görünüyor. ha bir de dalga geçercesine bir gün sonra arayıp dünkü ihbarınızdan sonra arıza giderildi mi diye sorulup, arkasından da sizi geriye aradığımız için memnun oldunuz mu diye bir soru ile karşılaşıyorsunuz. çözüm bulunabilse elbette memnun olacağız fakat 2 saat sonra tekrar kesinti yaşanıyor. bu kesintilerden dolayı arızalanan elektronik cihazların zararlarını medaş ödüyor mu? diye bir soru sormak geliyor içimden…

Değerli Dostlar tamam özelleştirmeler bazı yönlerden iyidir, devletin sırtındaki (sözde) zarar eden kamburlar alındı fakat niye bunların denetimleri yapılmıyor? niye hala faturasını zamanında ödeyen namuslu insanlar kaçak elektrik kullanan ve fatura ödemeyen namussuzların faturalarını ödemeye devam ediyor? niye artık faturalar 20 günde bir gelmeye başladı? niye sokak aydınlatmalarının arızaları ihbar edilmesine rağmen giderilmiyor? bu Medaş özelleştirilirken yatırım yapmadan sadece elektrik satıp parasını alacak diye bir madde mi var? kim denetliyor bu medaşı? niye hiç bir yetkili ekranlara çıkıp bu kesintilerin açıklamasını yapmıyor?

Değerli Dostlar Ülke olarak hepimiz, İktidarı ile Muhalefeti ile bir 2023 hedefi tutturduk gidiyoruz. Sözde Şu anda da iletişim çağındayız fakat hala günde birkaç kez hiç haber bile verilmeden aniden elektriklerimiz kesiliyorsa 2023 değil 2123 de gelse denetimsiz yapılan işlerden dolayı vatandaşın çektiği ızdıraplar devam edecektir.

Hepinizi Yüce Yaradana Emanet Ediyorum Sağlıcakla Kalın. 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares