Merhaba

Gezi-YORUM

 

     Merhaba değerli dostlar. Bundan böyle dilimin döndüğünce, kalemimin yazdığınca ve Allah ömür verdikçe sizlerle bu köşede birlikte olmaya çalışacağız. Sizlere Konya’mızın, Bölge’mizin, Ülke’mizin ve Ortadoğu’nun güzelliklerini anlatmaya çalışacağım. Gün gelecek sizleri Mekke’ye, Medine’ye, gün gelecek Dubai’ ye Mısır’a götüreceğim. Gün gelecek Ürdün’e Kudüs’e, gün gelecek Suriye’ de (hama’ya, humus’a, Busra’ya Malula’ya Halep’e) götüreceğim. Gün gelecek İstanbul’a Edirne’ye, gün gelecek Muğla’ya Antalya’ya götüreceğim. Gün gelecek şehitler diyarı Çanakkale’ye, gün gelecek Peygamberler diyarı Şanlıurfa’ya götüreceğim. Gün gelecek Assos’a (Aristo’nun felsefe okulu açtığı Behramkale)’ ye gün gelecek Ayvalık’a (Cunda adasındaki Şeytansofrası)’na götüreceğim sizleri. Buralardaki güzellikleri birlikte yaşayacağız. Ha buralarda hep güzellikler mi var? Elbette değil ama biz daha çok güzelliklerini yaşamaya çalışacağım. Gün gelecek çirkinliklerini de eleştireceğiz sırf düzeltilsin diye.

 

    Değerli dostlar memleketimizin tanıtımı açısından güzel çalışmalar oluyor aslında birileri gayret sarfediyor bunun için. Mesela geçtiğimiz günlerde Hadim’in en büyük köyü olan Aşağı Eşenler köyüne gittik, Aşağı Eşenler köyü sosyal kültür yardımlaşma ve dayanışma derneğinin davetlisi olarak. Dernek yönetimi bizleri iftar yemeğine davet etti. Bizleri derken kimler yoktu ki bizlerin içinde. Ak parti İl Başkanı Sayın Ahmet SORGUN, Konya il genel meclisi başkanı Sayın Ali SELVİ, bölgenin İl genel mecisi üyeleri, Hadim Kaymakamı Sayın Mehmet DEMİRAL, Güneysınır Belediye Başkanı Sayın Ahmet DEMİR, Hadim Halk eğitim Müdürü Sayın Mehmet YALPIR, Hadim Ziraat Odası Başkanı Sayın Murat YAMAN, Bölgenin Mülki amirleri, Gazetemizin sahibi Sayın Ahmet ARSLAN, Komşu köylerinin muhtarları ve daha birçok davetli vardı. Bizi iftardan önce yaylalarına götürdüler. Orada yetiştirdikleri üzüm bağlarını, meşhur kecimen üzümünün nasıl yetiştiğini gösterdiler. Oradan köye, köyden de yerköprü şelalesinin de bulunduğu Göksu kıyısındaki mahallelerine götürdüler, orada tamamen organik olarak yetiştirdikleri balı, inciri, narı, şeftaliyi, pepinoyu, kiraz ağaçlarını, çilek bahçelerini ve sebze bahçelerini tanıttılar bize. Bunu kim ve ne kadar süre içinde yaptı biliyor musunuz? 3 yıl önce kurulmuş bir dernek ve yaklaşık 3,5 saat içinde! ama hakikaten mükemmel bir organizasyondu. Buradan emeği geçen Dernek Başkanı Sayın Mehmet KOCAHAN ve Yönetimine teşekkürü bir borç bilirim. Bu kadar kısa bir zaman sürecinde bizlere köylerini tanıtmış oldukları için. Bu arada Sayın KOCAHAN’ ın bir sözü çok hoşuma gitii. Aynı zamanda derneğin de sloganı olan söz şu idi “ Derneğimiz zoru başarır, imkansızı biraz zaman alır’’ aslında hepimizin çabası da bu doğrultuda olmalı öyle değil mi… Bu denli çalışkan sivil toplum kuruluşları olduğu müddetçe bizim bileğimizi kimsenin bükemeyeceğine inanıyorum.

 

     Değerli dostlar Konya mızın tanıtımı için de değişik çalışmalar yapılıyor. Bunlardan bir tanesi de Konya turizm elçileri projesi.

 

    Boğaziçi üniversitesi işbirliği ile yapılan Bu projeden sizlere gelecek sayımızda bahsedeceğim inş.

    Bir sonraki sayımızda görüşmek dileği ile Bayramınızı en içten dileklerimle tebrik eder Önümüzdeki referandum sonucunun ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini dilerim. Allah yar ve yardımcınız olsun.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares