Konya için bir top bir ateş

‘Top Bir Ateş’ oyununu bilir misiniz? “Evet” diyenleri duyar gibiyim. Bilmeyenler için anlatayım.

Genelde dağ köylerinde çocukluğumuzda düğünlerde veya kışın kalabalık ortamlarda oynanırdı bu oyun. Genelde kışın yapılan düğünlerde ve uzun gecelerde dinlenme aralığında veya televizyonun nadir ve tek kanallı olduğu zamanlarda kalabalık arkadaş gruplarının oturduğu ortamlarda oynanırdı. Bir kişi ebe seçilir ve ortaya yüz üstü uzanır. Birkaç kişi oyunu yöneten kişinin sağ tarafına oturur, birkaç kişi sol tarafına oturur, birkaç kişi de karşısına oturdu. Yöneticinin karıştırarak verdiği talimatla ortadaki kişiye yumruk yağardı. Sağ sol dursun karşı vursun, sağ karşı dursun sol vursun, sol karşı dursun sağ vursun diyerek oyun devam eder, “TOP BİR ATEŞ DEYİNCE”de hep birlikte yumruklar inerdi. şaşırıp yanlış yapan yere yatar ve oyun devam ederdi.

Biliyorsunuz Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra Cumhuriyet tarihinde Konya’mız, 1974 yılında Sadi Irmak’ın 4 ay süren Başbakanlığının ardından 42 yıl sonra Konyalı bir Başbakan çıkarıyor. Bir memleketten Başbakanın çıkması demek benim gözümde o memlekete hizmet yağacak demektir. O halde Konya için bir ve beraber olma zamanıdır artık. Yukarıda anlattığım oyundaki gibi “TOP BİR ATEŞ” deyince vurmak değil, birlik ve beraberlik içinde Konya’ya, Konyalıya hizmet için, yatırım için birlik ve beraberlik için Toroslar’ın çocuğuna sahip çıkmamız lazım diye düşünüyorum.

Ha bu arada muhalefet yapılmayacak mı? Elbette yapılacak. Unutmayalım iktidarı çalıştıran, vatanına milletine hizmet etmesini sağlayan akıllı muhalefettir. Eğer ki bir iktidarın karşısında muhalefet olmazsa her yaptığını doğru sanır. Muhalefet eğer ki gerçekten akıllı muhalefet yapar da iktidarın her yaptığına yanlış yerine, Doğru yapılanları takdir edip Yanlış yapılanları da uyararak halka ve iktidara duyurursa, hem inandırıcılığı olur hem memleketine ve milletine hizmet etmiş olur ve hem de oyunu arttırır.

KONYA MİLLİYETÇİSİ OLMAK

Benim gözümde Milliyetçilik; Hadim’de Aladağlı, Konya’da Hadimli, Türkiye’de Konyalı, İslam Ülkelerinde Türk, dünya ülkeleri arasında da Müslümanım diyebilmektir. Milliyetçilik hiçbir siyasi partinin tekelinde değildir. O halde Tüm Konyalıları Konya milliyetçisi olmaya davet ediyorum. Allah utandıracak işler yaptırmasın, yüce yaradan yar ve yardımcımız olsun…

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares