Deve Turcuları Side’de Sezonu Kapattı

İbrahim Halil Karaduman, Side’de turizm sezonunun bitmesine üç beş gün kala deve turlarını bitirdiklerini söyledi.

Antalya Side Antik Kent ile Alanya’da deve turcuları turizm sezonunu kapattı. Side’de 20 yıldır deve turculuğu yapan İbrahim Halil Karaduman, Side’de turizm sezonunun bitmesine üç beş gün kala deve turlarını bitirdiklerini söyledi.

Pandemi kısıtlamaları nedeni ile 2020 yılında deve turuna çıkamadıklarını belirten İbrahim Halil Karaduman, ”2020 yılında Alman ve Avrupalı turist gelmediği için Side’de deve turu yaptırmadık. Bu sene ise gerek Side’de gerekse Alanya’da deve turuna deveciler 23 Haziran’da Rus turistlerin tatile gelmesiyle başladık. Bu sezon pandemi kısıtlamaları ve yasaklamaları nedeni ile sezonun olmayacağını tahmin ediyorduk. Ama umduğumuzdan daha iyi bir sezon geçirdik.

Turlara bu sene başta Almanlar olmak üzere, Ruslar ve değişik milletlerden turistler katıldı. Bu sene develeri beslemede yem fiyatları çok arttı. Bu nedenle kazandığımız paranın çoğu devleri beslemeye gitti.Zaten Side de Side Canavarı isimli endemik bitki türü olduğu için tarihi ören yerine giremiyoruz. Sadece bize ayrılan bölgeler de turistleri gezdiriyoruz. ”dedi.

Abdurrahman Büyükkeskin

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares