Ruslar Yerleşimde Alanya’dan Sonra Mersin Mezitli’yi Tercih Ediyor

Başkan Neşet Tarhan, ”Akdeniz’in incisi Mezitli’yi başta kitle turizmi olmak üzere, doğa, eko, kültür ve arkeolojik varlıkları tanıma turizminde cazibe merkezi yapmak istiyoruz.

Rus turistler, yerleşimde Antalya’nın Alanya ilçesinden sonra en fazla Mersin’in Mezitli ilçesine yapıyor. 67 ülkeden 108 bin yerleşik yabancının yaşadığı Antalya’da 19 bin 600’le birinci sırada Ruslar oluşturuyor. Ruslar Antalya’da birinci sırada Alanya’ya yeleşiyor.

Mersin’in Mezitli Belediye Neşet Tarhan, Mezitli’de Arbat Homes emlak ofisi nin açılışında yaptığı konuşmada Mezitli’nin Akdeniz’de kültür, tarih, deniz, kum ve güneş turizminde yükselen trendi olduğunu söyledi.

Mezitliye gelen turistler 20 dakikalık mesafede karda kayak yaptıktan pırıl pırıl olan plajlarında denize girebileceğiniz söyledi.

Başkan Neşet Tarhan, ”Akdeniz’in incisi Mezitli’yi başta kitle turizmi olmak üzere, doğa, eko, kültür ve arkeolojik varlıkları tanıma turizminde cazibe merkezi yapmak istiyoruz. Kışın Avrupa ve Rusya’da soğuk ve karlı buzlu havada üşüyen Rusların Mezitli’nin güneşli havasında güneşlenmesini ve doğa ile iç içe yaşamasını istiyoruz. Bölgemizde son 3 yıldır Rus turist canlılığı oluştu. 2022 Turizm sezonunda hem tatil hemde yerleşimde artış olacağına inanıyoruz. ” dedi.

=Arbat Homes Gayrimenkul Danışmanlık Şirketi Sahibi Asım Baştuğ, Mersin’in Gülnar ilçesi Büyükeceli Mahallesine yapılan Akkuyu Nükleer Santrali’nin teknik kadrosunda çalışanların büyük oranda Rusların olması nedeni ile Silifke, Silifke Taşucu, Silifke Susanoğlu gibi turizm alanlarında Rusların yerleşimi olduğunu belirtti.

Asım Baştuğ, doğa ile iç içe yaşamayı seven Rusların gayrimenkul alımında tercih ettiği yerlerden birinin de Mersin Mezitli olduğunu söyledi. Rusların tatil yapmada Türkiye’de birinci sırada tercih ettiği şehrin Antalya olduğunu belirten Asım Baştuğ, ” Ruslar yerleşimde birinci sırada Alanya’yı tercih ediyor. Her turistin en büyük hayali ölmeden Antalya’da tatil yapmaktır. Ruslar Alanya’nın denizini, kumunu, güneşi, iklimini ve klimal iklim yapısını çok seviyor. Bu nedenle Yaşlı Ruslar Ömürlerinin sonbaharını huzur ve sıcak bir iklimde geçirmek için Alanya’da gayrimenkul alıyor. Rusların yerleşimde ikinci sırada yerleştiği yer ise Mersin Mezitli. ” diye konuştu.
Abdurrahman Büyükkeskin

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares