Köprülü Kanyon’da Ruslar Rafting ve Kanocuları Sevindirdi.

Antalya’nın alternatif turizmde en ayrıcalıklı yeri olan Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Beşkonak Köprülü Kanyonda rafting ciler Rus turist bereketi yaşıyor. Geçen yıl Pandemi kısıtlamaları kapsamında yüzde 74 oranında Alman ve Avrupalı turist kaybı yaşayan 41 su sporu rafting işletmecisi, 22 Haziran sonra turizm sezonunun başlaması ile Karabük Beşkonak Köprülü Kanyon da 17 kilometrelik doğal su parkurunda Raftingte Rus turisti hareketliliği Köprülü Kanyon’da devam ediyor.

Karabük Beşkonak Köprülü Kanyon Rafting Su Sporu Kooperatifi Başkanı Refik Armağan, 2020 de pandemi kısıtlamalarında kaybettikleri Alman ve Avrupalı turist kaybını bu sene Rus , Polonya, Romanya, Bağımsız Devletler Topluluğu(BDT) , Almanya ve Avrupa’da yaşayan gurbetçiler ile Arap ülke turistleri ve Baltık ülkeleri ile Alman turistlerle telafi ettiklerini söyledi.

Refik Armağan, ” Bu sene Beşkonak Köprülü Kanyonda Rus turist hareketliliği raftinci ve kanocuların yüzünü güldürdü.Bölgemize rafting için gelen turistlerin yüzde 65’ini, Ruslar oluşturuyor. Bu sene Yerli turist rafting yapmada yüzde 15 seviyesinde kaldı. Gurbetçilerde raftingcilerin yüzünü güldürdü. Raftingde Alman, gurbetçi ve Almanya ve İngilterede ve İskandinav ülkelerinde yaşayan Müslüman Arap ve Acemlerin oranı yüzde yüzde 15 seviyesinde. Yüzde 5’i de diğer milletlere ait. Bu sezon raftingciler çok yoğun Rus turist hareketliliği yaşadı. Bölgemizde çok kuvvetli hava muhalefeti yaşanmadığı sürece Rus turistlerin 20 Kasım’a kadar sürmesini bekliyoruz. ”dedi.

Bu sene takriben 600 bin yerli ve yabancı turistin Beşkonak Köprülü Kanyon Da rafting yaptığını belirten Refik Armağan, rafting ve kano su sporu ndan yıllık ülke ekonomisine 15 milyon Euro döviz girdisi sağlandığını sözlerine ekledi.
Abdurrahman Büyükkeskin

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares