Rusların, Antalya’da Kişi Başı Tatil Harcaması 669 Dolar

Natalia Baranov, 2011 yılında temmuz, ağustos, ve eylül aylarında Antalya’ya gelen Rus turist sayısında bir önceki yıla göre yüzde 146 artış olduğunu söyledi.

Rus Mobaly Turizm Seyahat Acentesi Müdürü Natalia Baranov, 2011 yılında temmuz, ağustos, ve eylül aylarında Antalya’ya gelen Rus turist sayısında bir önceki yıla göre yüzde 146 artış olduğunu söyledi. Rusların geçen yıl olduğu gibi bu senede dünyada tatil tercihinin Türkiye’de Antalya olduğunu belirten Natalia Baronov, Orta gelir grubuna sahip Rusların birinci sırada tatil tercihi Antalya ve Muğla. Üst gelir grubuna ait Ruslar genelde İspanya, ABD Miami, Florida , Hindistan, Fransa, Portekiz, İtalya, Bali, Maldivler, Yunanistan, Karayipler ve Mısır olduğunu kaydetti. 2021 yılında Türkiye’ye gelen turistlerin yüzde 78’ni yurtdışından 46 ülkeden yabancı ülke vatandaşları olduğuna gelen yabancı turistler yüzde 78’nin yüzde 32 sini Ruslar olduğunun altını çizdi. Rusların tatil yapmada birinci sırada Antalya, yerleşimde ise Alanya, Kemer, Muratpaşa ve Manavgat Side, Kundu, Konyaaltı ile Mersin’in Silifke ilçesi Taşucu Mahallesi, Susanoğlu, Erdemli ve Mersin Merkez olduğunu ifade etti.

Natalia Baranov, ” Rus turistlerin gecelik ortalaması 62 dolar. Rusların Antalya’da tatil yapması bir tutku. Ruslar, bir İspanyol, bir Portekiz ve Fransa daki Herşey Dahil Sistemine göre Antalya’daki otellerin sundukları imkanlar daha fazla . Antalya daki otellerin Her Şey Dahil konsepti ve konforu İspanya, Yunanistan , İtalya, Fransa Daki otellere göre daha imkanlar sunduğu için Rusların ölmeden en az bir defa Antalya’da tatil yapmak. Rusların tatil harcaması 669 dolar.” diye konuştu.

Abdurrahman Büyükkeskin

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares