Sanatçı Haluk Levent, Yanan Köyde Ahıra ”İlk Harcı” Koydu

”Bir Kümes Bir Hayat” projesinde evi ve ahırı yanan bir köylülere ‘ahır yapımı için ilk harcı sanatçı Haluk Levent ile Antalya Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen koydu

Antalya Manavgat’ta yangının yaraları sarılmaya başlandı. Devlet desteği yanı sıra, yerel yönetimler, odalar, dernekleri ve sivil toplum kuruluşları yardımları sürdürüyor.

Toplumsal, çevresel ve doğal afetler konusunda duyarlılığı fazla olan sanatçılardan biri olan Haluk Levent, AHBAP ile birlikte Manavgat yangınında en fazla mağdur olan Belenobası köyünde yardıma başladı.

”Bir Kümes Bir Hayat” projesinde evi ve ahırı yanan bir köylülere ‘ahır yapımı için ilk harcı sanatçı Haluk Levent ile Antalya Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen koydu.

AHBAB gönüllüleri de duvar örmek için harç ve briket taşıdı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 11 gün süren orman yangınında 60 bin hektar ormanlık alanın yandığını söyledi. Başkan Şükrü Sözen, ”Ormanlık alandan yerleşim alanlarına sıçrayarak 38 köyümüzün zarar görmesine bağlı 3 bin 400 ev, ahır yandı.

Ahırların yanmasına bağlı binlerce küçükbaş, büyükbaş, kanat hayvan yanarak can verdi. Köylerimizde evleri ve ahırları yanan köylülerimizin acılarını dindirmeye yönelik ; duyarlı sanatçı dostum Haluk Levent ve Ahbaplarla birlikte “Bir Kümes Bir Hayat” projesi kapsamında Belenobası Mahallemizde hayvanlarımıza yeni yaşam alanları inşa etmek için ter döken gönüllülerimizi ziyaret ederek çalışmalarında kolaylıklar dilerim. Duyarlıkları için sevgili Haluk Levent ile AHBAB gönüllülerine can-ı gönülden tebrik ediyorum. ‘ dedi.

Abdurrahman Büyükkeskin

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares