Rusların Hatıra Fotoğraflarını Antalya’nın Şelaleri Süslüyor

Dünyaca ünlü Düden Şelalesini temmuz ayında 300 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği belirtildi. Antalya’da yerli ve yabancı turistlerin en fazla ziyaret ettiği Düden şelalesinden sonra Manavgat Şelalesini ziyaret ediyor.

Antalya’da küresel ısınmaya bağlı geçmiş yılların haziran, temmuz ve ağustos aylarında havanın sıcak geçmesi turizm kentine tatile gelen yerli ve yabancı turistleri şelaleye ziyaretleri arttırdı. Dünyaca ünlü Düden Şelalesini temmuz ayında 300 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği belirtildi. Antalya’da yerli ve yabancı turistlerin en fazla ziyaret ettiği Düden şelalesinden sonra Manavgat Şelalesini ziyaret ediyor. Kokartlı turist rehberi İlkay Özen, haziran, temmuz ve ağustos ayının ilk 15 gününün sıcak geçmesinin tatile gelen turistlerin hem serinleme hemde hatıra fotoğrafı çektirmek için Antalya’da Düden, Lara, Kurşunlu, Alara Çayı Uçansu Şelalesi ve Manavgat Şelalesi’ne geldiğini söyledi.

Pandemi kısıtlaması nedeni ile Alman ve Avrupalı turistler gelmeyince 2020 yılı Antalya turizm sezonunu başat milleti Ruslar, Polonyalılar ve Ukraynalılar olduğunu belirten İlkay Özen, ”Şelale turlarına en fazla ilgiyi birinci sırada Ruslar, ikinci sırada Ukraynalılar ve üçüncü sırada Polonyalılar oldu. Ruslar Düden ve Manavgat Şelalesi ni ziyaret ediyor ve ülkelerine dönmeden hatıra fotoğrafı çektirmeyi çok seviyorlar. ” dedi.

2020 yılında Düden Şelalesini 1 milyon, Manavgat Şelalesini 720 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etmişti.

Abdurrahman Büyükkeskin

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares