Roma Dönemi Zeka Oyuncağı Turistlerin İlgisini Çekiyor

Günümüzde bilgisayar, tablet, cep telefonu ve game boy gebe oyuncakların temeli olan Roma dönemi çocukların zeka geliştirici oyunları onları geleceğe hazırlıyordu.

Antalya Side Müze Müdürlüğü avlusunda sergilenen Roma döneminde kalma taş üzerine yapılan zeka oyunları yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekiyor. Günümüz dünyasında teknolojik gelişmelere bağlı bilgisayar , tablet, cep telefonu ve game boylardaki oyunlar çocukları saatlerce ekran başından gözlerini ayırmamasına neden olurken, Roma döneminde çocukların zamanlarını zeka geliştirici oyunlar oynayarak geleceğe hazırlandıkları belirtiliyor.
Side Müzesi Müdürü Güner Kozdere, müze içi ve avlusunda sergilenen tüm arkeolojik eserlerin Türkiye’nin ilk arkeologlarından Ordinaryüs Prof. Dr. Arif Müfid Mansel ile Prof. Dr. Jale İnan’ın Side Antik Kentte 1947-1965 yılları arası yapılan kazılarda gün yüzüne çıkarılan eserler olduğunu söyledi. Güner Kozdere, ” Avluda sergilediğimiz Roma dönemi nde çocukların oynadığı zeka geliştirici oyun taşı. Roma dönemi çocuk oyun taşına yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. O dönemin zeka oyunları turistleri ve çocuklarını hayran bırakıyor.” dedi
Abdurrahman Büyükkeskin

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares