Pandemide Alman Genç Turistlerde %85 Kayıp

Alman gençlerde Antalya’da deniz, kum, güneş ile kültür, tarih ve arkeolojik varlıkları tanıma turizminde yüzde 40 düşüşün olduğu ve 2020 yılı pandemide bu oranın yüzde 85 olduğunu söyledi

Side-Manavgat/Antalya – Antalya Kangal Turizm Seyahat Acentesi Sahibi ve Alman turizm uzmanı yeminli tercüman Mehmet Elbudak, son üç yıl içinde Alman gençlerde Antalya’da deniz, kum, güneş ile kültür, tarih ve arkeolojik varlıkları tanıma turizminde yüzde 40 düşüşün olduğu ve 2020 yılı pandemide bu oranın yüzde 85 olduğunu söyledi.

Mehmet Elbudak, 2008-2014 yılları Alman gençlerin Antalya’ya tatile gelme oranının yüzde 80 olduğunu vurgulayan Mehmet Elbudak, ” Bundan 10 yıl önce Alman gençler deniz, kum ve günel turizmi kapsamında gedikleri Antalya’da Perge, Olimpos, Termessos, Side Antik Kent, Xanthos, Letoon, Myra, Patara Meclisi, Aspendos Antik Tiyatro ve tarihi ören yerlerinde ve müzelerde Helenistik, Roma, Bizans, Anadolu Selçuklu Devleti, Anadolu Beylikleri ve Osmanlı dönemi eserlerini yerinde görerek tarih, sanat tarihi ve Latince derslerini yerinde görerek işliyordu.

Alman gençlerini yeniden turizme kazandırmak zorundayız. Alman gençlerinin Antalya’ya tatile gelmede başta Berlin olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın iyi bir tanıtım yapması lazım. Avrupa Birliği(AB) ülkeleri arasında Avrupa’nın kadim ve evrensel değerlerine sıkı sıkıya bağlı millet Almanlar Avrupa’nın evrensel değerlerini ön plana çıkararak genç Almanları Manavgat – Side destinasyonuna çekmek gerekir. ” diye konuştu.

Alman turizm uzmanı Hasan Duman, geçmiş yıllarda Alman gençleri deniz, kum ve güneş turizmi kapsamında Antalya’ya tatile gelen gençler arkadaşlarıyla tarihi ören yerleri gezdiğini söyledi. Duman, ”Pandemi döneminde zaten Manavgat- Side destinasyonu Alman turistleri yüzde 88 oranında kaybetti. Bu kaybın yüzde 75’i genç Almanlardı. Alman gençleri tatil ve farklı aktiviteler için İspanya, Güney Fransa, Tayland, Singapur, Mısır ve Hindistan’ın tercih ediyor. 15-25 YAŞ GRUBU almanları yeniden Antalya’ya gelmesi için cazip alanlar ile iyi imkanlar sunulmalı.’2 diye konuştu. gezerek çoğu zaman öğrenciler

Abdurrahman Büyükkeskin

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares