Trabzon İnanç Turizmine Hazırlanıyor

KATİD Başkanı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Murat Toktaş, Trabzon’da acenteciler ve otelcilerle bir araya geldi.

KATİD Başkanı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı- TGA Yönetim Kurulu Üyesi Murat Toktaş, Trabzon’da acenteciler ve otelcilerle bir araya geldi. Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu Trabzon’da yeni turizm destinasyonları için çalışmalar yaptıklarını, en önemli projenin Trabzon’un inanç turizminde öne çıkması olduğunu söyledi.
Trabzon’un turizm alanında yaşadığı sorunlar ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’ndan alabilecekleri desteklerin ve önerilerin görüşüldüğü toplantıda yoğun katılımla Grand Zorlu Hotel de gerçekleşti.
Toplantıda sonrası Murat Toktaş ve Ali Şahin Vali Ustaoğlu ziyaretinde Trabzonlu turizmcilerle yapılan toplantıda iletilen konuları ve sorunları aktardı.

Ayasofya, Sümela ve Trabzon’da bulunan ibadethane ve kiliselerin bulundukları destinasyonların tanıtımı ve buralara turlar düzenlenmesi ile ilgili proje hazırlığı içinde olduklarını ifade eden Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Murat Toktaş ile de yeni pazarlar ve destinasyonların tanıtımı için bakanlık ile neler yapılabileceği konularını görüştüler.
İlk Toplantı Trabzon da yapıldı

KATİD Başkanı Murat Toktaş da, “Bölgede turizmcilerin yaşadığı sıkıntıların ortadan kaldırılması için sektör temsilcileri ile şehirlerde toplantılarımıza başladık. İlk toplantımızı da Trabzon’da gerçekleştirdik.
Burada bizlerle paylaşılan sorunları ve çözüm önerilerini rapor haline getirerek Sayın Bakanımıza sunacağım. Artık bölge tek Pazar bağımlılığından kurtulmalı. Ayrıca TGA’nın Karadeniz Bölgesi için sağlayacağı katkılarla ilgili olarak da bu toplantı ve çalışmalar ışığında Bakanlık’tan bölgemiz adına taleplerde bulunacağız.” dedi.
Ziyaret sonrasında bir açıklama yapan KATİD Trabzon Temsilcisi Ali Şahin de, “Trabzon’da KATİD üyeleri, acenteler ve diğer turizm sektörü işletme ve yatırımcıları ile yaklaşık 3 buçuk saat süren bir toplantı yaptık. Ortadoğu’dan gelen turistlerin azalması, pandemi süreci ile ilgili yaşananlar sonrasında durağan hale gelen Trabzon turizmini canlandırmak için fikir alışverişinde bulunduk. Neler yapılabileceğini tartıştık. Özellikle pazarlarla ilgili ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Çok verimli toplantı oldu.” diye konuştu.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares