TÜRSAB’dan, Turizmin Canlandırılması İçin Erzurum Gezisi

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) yetkilileri, Erzurum’un tarihi ve turistik yerlerini gezerek, yapılan yatırımları yerinde inceledi.

Erzurum Valiliği ile Erzurum Büyükşehir Belediyesinin daveti üzerine Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansının(KUDAKA) destekleriyle TÜRSAB’ın, 18 bölge temsil kurulu başkanı Erzurum’da buluştu. Erzurum’da 3 gün süren etkinlikte, şehir merkezindeki tarihi mekânlar ile Narman Peri Bacaları ve Tortum Şelalesi gibi şehrin öne çıkan turistik bölgeleri ve son dönemde gerçekleştirilen altyapı çalışmaları da tanıtıldı. Organizasyonun amacının iç turizmi geliştirmek olduğu açıklandı. Bu geziye TÜRSAB Konya BTK Başkanı Özdal Karahan’da katıldı.

Etkinlik kapsamında Erzurum Valisi Okay Memiş başkanlığında TÜRSAB başkanlarıyla bir toplantı düzenlendi. Toplantıda Erzurum’un turizmde son yıllarda gelişen imkanlarına değinen Erzurum Valisi Okay Memiş, Narman Peri Bacaları ve Tortum Şelalesi gibi şehrin turizm değerleri arasında önemli yer tutan birçok alanda şehirde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların işbirliğiyle geliştirilen altyapı imkanlarına anlattı. Turizmin farklı türlerinde Erzurum başta olmak üzere bölgenin sahip olduğu değerler hakkında bilgi veren Memiş, seyahat acenteleri ile işbirliğinin geliştirilebileceği alanlar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Gezinin amacı turizmi canlandırmak

TÜRSAB Kuzeydoğu Anadolu Bölge Temsil Kurulu Başkanı Kürşat Özeken gezinin amacının turizmi canlandırması olduğunu belirterek, “Bölgemizde son yıllarda yapılan yatırımlardan dolayı artık Karadeniz, GAP ve Doğu Anadolu turları düzenlenebilir. Bu destinasyonu tüm Türkiye’ye ve dış pazara tanıtmak için TÜRSAB olarak elimizden geleni yapacağız. Erzurum’a herkesi bekliyoruz. Tüm tesislerimiz tüm imkânlarımız ve olanaklarımızla hazırız. Erzurum hazır, artık sizleri bölgemize bekliyoruz. Tortum şelalemizin ışıklandırması bu yıl baştan yapıldı. Önceden gelen misafirlerimizi yeni bir destinasyon olarak Uzundere ilçemize yeniden bekliyoruz. Yurt dışında tanıtmayı düşünüyoruz. Ülkemizde turizmin canlandırılması amacıyla düzenlediğimiz bu gezimize destek verenlere, emeği geçenlere ve katılanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Kurumlar arasındaki İşbirliği Turizmi Geliştirir

Erzurum gezisini değerlendiren TÜRSAB Konya BTK Başkanı Özdal Karahan, “Turizm hareketliliğinin temelini seyahat acenteleri oluşturur. Bu nedenle başta Erzurum Valimiz olmak üzere, bütün belediye başkanları ve TÜRSAB bölge başkanımız, Türkiye genelindeki Türkiye Seyahat Acenteleri Bölge Başkanlarını davet ederek, kendi şehirlerinde yapılan yeni turistik yatırımları ve faaliyetleri tanıtma çabasına girmişler. Bizim gördüğümüz şehirde, bütün kurumlar arasında inanılmaz bir işbirliği sayesinde turizm heyecanı geliştirilmiştir. Bu büyük gayret de yeni fikirler ve destinasyonlar oluşmasını sağlamıştır. Kurumlar arası birlikteliğin neler yapılabileceğinin en büyük örneği olmuştur. Bölge başkanları da kendi bölgelerinde Erzurum’u anlatarak bölgeye yapılacak olan yeni kültür turlarının ivmesini artıracaktır. Erzurum’da çok iyi ağırlandık dolayısıyla başta Erzurum Valimiz Sayın Okay Memiş’e, Erzurum merkez ve ilçelerindeki belediye başkanlarımıza ve tabi ki bizleri oraya toplayan, büyük emek sarf eden TÜRSAB Kuzeydoğu Anadolu Bölgesi BTK Başkanımız Sayın Kürşat Özeken’e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares