Genting Hong Kong, Finansman Sağlamak İçin Adımlar Atıyor

Resorts World Genting, Genting Hong Kong şemsiyesi altında Malaysia’nın RFID InvoTech sistemini uyguluyor

Malezya’nın kruvaziyer filosu bulunan ve aynı zamanda dünya çapında eğlence ve kumarhane ve turizm cenneti Genting de pandemiden nasibini aldı. Tesisin sahibi Genting Hong Kong, finansman sağlamak için adımlar atıyor. Resorts World Genting, Genting Hong Kong şemsiyesi altında Malaysia’nın RFID InvoTech sistemini uyguluyor

Genting Hong Kong Limited’in hisse senetleri , 19 Ağustos’ta Hong Kong Limited Borsasına bir mali belge sunarak, likiditeyi korumak için grubun mali alacaklılarına yapılan tüm ödemeleri geçici olarak askıya aldığını açıkladıktan sonra bu hafta değer kaybetti .

Şirket, opersyonlar için “kritik hizmetleri sürdürmek için” kalan nakit parasını ayıracağını söyledi. Genting’in dosyasında, ” COVID-19 salgını, Grubun finansal durumu ve operasyonlarının sonuçları üzerinde önemli bir etkiye sahip oldu ve olmaya devam edecek” dedi.

Genting ana şirketi olan Star Cruises, Dream Cruises ve Crystal Cruises, yanı sıra Resorts World Manila ve iki Alman tersanelerinde, MV Werften ve Lloyd Werft yer alıyor.

Crystal hakkında yapılan açıklamada “Crystal’in ana şirketi Genting Hong Kong, gemilerinin COVID-19 nedeniyle çalışmamasından kaynaklanan likidite sorunlarını çözmek için bir finansal yeniden yapılandırma ve kaynak yaratma çalışması yürütüyor. Şirketin gitmeyeceğini anlamak önemlidir. iş dışı. Ana şirketimizin izlediği seçenek ne olursa olsun, Crystal’ın işini yürütmesine izin verecektir. Ayrıca, geri ödemelerin işlenmesi de dahil olmak üzere her zaman konuklarla ve seyahat ortaklarıyla olan sözleşmeden doğan yükümlülüklerimizi yerine getirmeye kararlıyız. Askıya alma durumumuzu uzatmış olsak da yıl sonuna kadar küresel seyahatlerimizde, güvenli olduğunda yelken açmaya devam etmek için kilit pazarlarımızda hükümet ve sağlık yetkilileriyle birlikte çalışıyoruz ve o zaman misafirlerimizi tekrar gemide ağırlamayı dört gözle bekliyoruz. ”

MALIYET DÜŞÜRME ÖNLEMLERI

Buna ek olarak, Genting dosyalama sırasında “faaliyetlerinden kaynaklanan gelir kaybının etkilerini azaltmak için bir dizi maliyet azaltma ve nakit koruma önlemi aldığını” söyledi. Ayrıca, ilgili taraflarla mali düzenlemeleri yeniden müzakere etmeye çalıştığını söyledi, ancak borsaya potansiyel anlaşmalar üzerinde çalışmak için daha fazla zamana ihtiyaç olduğunu söyledi.

Şirket ayrıca, 17 Ağustos’ta Dream Global One Limited ve şirketin yan kuruluşları Dream Global Two Limited’in bazı gemilerin inşası ile bağlantılı olarak 3,7 milyon € (yaklaşık 4,4 milyon $) ödemesi gerektiğini söyledi. 19 Ağustos itibarıyla şirket, ücretlerin ödenmediğini ve bağlı ortaklıkların finans belgeleri kapsamında “temerrüt hali teşkil ettiğini” kabul etti.

31 Temmuz 2020 itibariyle Genting, ödenmemiş finansal borçluluğun 3,37 milyar dolar olduğunu söyledi. Bu nedenle, Genting tüm finansal alacaklıları mümkün olan en kısa sürede yapılacak ve daha fazla bilgi vermeyi planladığı sanal bir toplantıya davet etti.

Özellikle, finansal alacaklılardan bir yönlendirme komitesi oluşturmalarını istiyor; grubun yeniden yapılandırma önerisini değerlendirin ve “bütüncül bir yeniden yapılandırma çözümü üzerinde anlaşın” ve paydaşların müzakereler ve yeniden yapılanmanın uygulanması için istikrarlı bir platforma sahip olması için herhangi bir yaptırım eyleminden kaçının denildi.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares