Manavgat’ın Plajları Kullanım Hakkı MUÇEV’e Verildi

Temizliğini Manavgat Belediyesi’nin yaptığı tüm plajların , büfe, kullanım hakkı ve su sporları elinden alınarak Muğla’da MUÇEV’e verildi. Bir önceki dönem Ak Partili Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Belediye Başkanı Menderes Türel döneminde Manavgat’ın Manavgat ve Oymapınar barajlarının işletme hakkı Ak Partili Akseki Belediyesi’ne verilirken, plajların işletmesi ve sporları işletmeleri Antalya Büyükşehir’e verilmişti. Böyle bir uygulama Manavgat’ta 30 Mart Mahalli seçimlerinde Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 3 dönemdir partisi CHP’den seçimlere girerek Manavgat Belediyesi’ne başkan seçilmesini cezalandırma olarak değerlendiriliyor.
CHP”li Coşar ile DSP’li Çakmak ” Bu milli irade gaspıdır”

CHP Manavgat İlçe Başkanı Avukat Aliye Coşar,böyle bir uygulamanın anti demokratik ve yetki gaspı olduğunu söyledi. Siyasi iktidarın heer konuda işine geldiği zaman ” milli irade ” dediğini hatırlatan Coşar, ” Bu bir yetki gaspıdır. Manavgat halkını seçimde oyunuzu niçin CHP’ye verdiniz denilerek Manavgat halkını cezalandırıyor. Manavgat’ın plajları derhal geri verilmeli. Manavgat halkına ait olan plajlar Muğla’da MUÇEV diye bir kuruluşa veriliyor. Bu antidemokratik uygulamalar, milli iradeyi cezalandırmadır. . Hukuksuzdur. ” dedi.

DSP Parti Meclisi Üyesi Ahmet Çakmak, bunun adının seçimle gelmiş belediye başkanıın yetki alanını tırpanlama olduğunu söyledi. Bir önceki dönemden de AKP’li Belediye Başkanı Menderes Türel’in plajları almakla kalmayarak Manavgat ve Oymapınar barajlarının işletme ve kullanım haklarını AKP’li Akseki Belediyesi’ne veridiğinin altını çizen Çakmak, şu bilgileri verdi:” Manavgat’ın plajlarının Muğla’da MUÇEV diye kuruluşa verilmesi siyasi iktidar tarafından CHP’li Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i cezalandırma. Yetki tırpanıdır. Yetki gaspı ile CHP’li Belediyeyi cezalandırmadır. Tamamen antidemokratik ve hukuksuzdur. Yine bu yetki gaspı Kemer’de de Partimiz DSP’li Kemer Belediye’nin de hakları Muçev’e verildi. Bu sandıkta çıkan milli iradeyi tanımıyorum. Demektir. Belediye plajların temizliğini yapacak. Kullanım yetkisi Muğla’da MUÇEV’e verilecek. Çok ayıp ve insafsızlık. ”

Manavgat Belediyesi’nin CHP’den olmasının siyasi iktidar tarafından kullanım hakları belediyenin olmasına karşı farklı kuruluş ve kişilere verilerek milli irade gaspı yapıldığını söyledi. Bu seferde 300 bin yatak kapasiteli Türkiye’nin en büyük turizm destinasyonu Manavgat-Side turizm destinasyonunu plaj ve su sporları kullanma yetkisinin MUÇEV Turizm Ticaret Limited Şirketi’nin Muğla’ya Hizmet Vakfı (Muğla Valiliği) ile Türkiye Çevre Koruma Vakfı (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı) ortaklığında MUÇEV’e verildiğini belirten Başkan Sözen, ” Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, Muğladaki MUÇEV’e benim sahillerimi, su sporları nasıl verirsin diyemiyor. Bizim uhdemizdeki plaj ve plajlardaki su sporları işletmeri Muğla’daki MUÇEV’e verilir. diye siyasi iktidar sahibinin söz sahipleride sorgulaması gerekir. Muğladaki bir yapıya benim sahillerimi vermeyin, benim belediyem var, yatırımcılarım var dedin mi? .” diye sordu.

Bu tür yetki alımlarının 30 Mart seçimlerinde niye bizim partinin adayını seçmediniz diye cezalandırmak olduğunun altını çizen Sözen, milli iradeye hiç kimse ipotek koyamaz diye seçim meydanlarında avaz avaz nutuk atanların söz konusu CHP’li bir belediye olunca ” seslerinin hiç çıkmıyor” ifadesinde bulundu. 30 Mart’ta mahalli seçimlerinde halkın kendisini sandıkta ” hür” iradesiyle oyunu vererek üçüncü defa başkan seçtiğini vurgulayan Sözen, Manavgat Imızın tüm güzellikleri, kıyıları işletilmesi ve korunması bakımından yerel yönetimlere devredilmeli, bakanlık tarafından denetlenmelidir. Yerinde yönetimle daha hızlı ve etkin hizmet verilir. Çünkü tüm demokrasi çıtası yüksek ülkelerde yerinde yönetimlerle kalıcı , hızlı ve etkin hizmet veriliyor. ” şeklinde konuştu.

Sözen AİLESİ MANAVGAT’TA ÜÇ KUŞAK BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPIYOR.
Belediye Başkanı Şükrü Sözen’le aynı ismi taşıyan dedesi Şükrü Sözen 3 dönem 19 yıl Manavgat Belediye başkanlığı ve babası merhum İbrahim Sırrı Sözen’de iki dönem Manavgat Belediye Bşkanlığı yapmıştı.

ABDURRAHMAN BÜYÜKKESKIN

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares