Kültür ve Turizm Bakanı Duyurdu: 1 Temmuz’da Açılıyor…

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, havaalanlarındaki koronavirüs test merkezlerinin hızla açılacağını bildirdi

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, yoğun havaalanlarında 1 Temmuz’a, diğerlerinde 15 Temmuz’a kadar Kovid-19 test merkezlerinin açılacağını bildirdi. Ersoy, “Güvenli Turizm Sertifikasyonu için başvuran otel sayısı 727’yi geçmiş, restoran sayısı da 900’lere gelmiş. 1650 civarında başvuru var.” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, havaalanlarındaki koronavirüs test merkezlerinin hızla açılacağını bildirdi.Ersoy’un açıklamasına göre; yoğun havaalanlarında 1 Temmuz’a, diğerlerinde 15 Temmuz’a kadar Kovid-19 test merkezleri açılacak.

“AVRUPA’DA EN GÜVENLİ ÜLKE TÜRKİYE”
Ersoy, Kovid-19 önlemleri bakımından Türkiye’nin, sertifika edilmiş tesisleriyle Avrupa standartlarında en güvenli ülke olduğunu bildirdi.

GÜVENLİ TURİZM SERTİFİKASYONU BAŞVURU SAYISINI AÇIKLADI
Bakan Ersoy, Güvenli Turizm Sertifikasyonu başvurularında son sayıyı duyurdu. Ersoy, “Başvuran otel sayısı 727’yi geçmiş, restoran sayısı da 900’lere gelmiş. 1650 civarında başvuru var.” dedi.

“HAKSIZLIK YAPILIYOR, YAVAŞ YAVAŞ AŞIYORUZ”
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, turizm konusunda Türkiye’ye haksız gerekçelerle bazı kararların uygulandığını ifade ederek, “Türkiye, Avrupa’daki en güvenli ülkelerden biri ama ekonomik gerekçelerle bazı süreçler geciktiriliyor. Haksız ama yapılıyor. Bizim önümüze çıkarttıkları her sorunun cevabını en doğru şekilde vererek yavaş yavaş aşıyoruz.” diye konuştu.

HALK PLAJLARI AÇIKLAMASI
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Bakanlığın işlettiği halk plajlarını Türkiye geneline yayacaklarını bildirdi.

2023 TURİZM HEDEFİ
Ersoy, 2023 turizm hedefine değindi, “2023 için 75 milyon turist, 65 milyar dolar gelir hedefimiz olduğu yerde duruyor. Çok hızlı şekilde toparlayıp, bu hedefe hızla ulaşacağız.” diye konuştu.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares