2020’de Turistlerin Cami Ziyaretleri Olacak mı?

Turist rehberi Vedat Özçelik, Dünya Sağlık Örgütü’nün Covid-19’dan korunma tedbirleri kapsamında camilerin 2 ay vakit, ve cuma namazlarına kapatıldığını hatırlattı.

İnanç turizmi uzmanı turist rehberleri, 10 Temmuz sonrası Antalya’ya tatile gelecek Alman, Rus ve AB ülkeleri turistlerinin şehirde kapalı olan camileri ziyaret edeceklerini belirterek “Diyanet İşleri Başkanlığı’nın cami ziyareti uygulamasını yeniden gözden geçirmeli” dediler. Turist rehberi Vedat Özçelik, Dünya Sağlık Örgütü’nün Covid-19’dan korunma tedbirleri kapsamında camilerin 2 ay vakit, ve cuma namazlarına kapatıldığını hatırlattı.

Vedat Özçelik, şunları anlattı: “Diyanet İşleri Başkanlığı’nın turistlerin cami ziyaretleri ile ilgili çalışması bulunduğunu belirterek cami ziyaretinde bayan turistlerin giyeceği giysi, cami içine mutlaka galoş giyilmesi bayan turistlerin içeri girişlerde eşarp örtünmesinde tek kullanımlık eşarp ve giysiler diktirilerek turistlere hediye edilecekti. Fakat 9 yıldır Diyanet İşleri hiç bir girişimde bulunmadı. Eğer bu sene cami ziyaretleri olursa bayan turistlerin cami içinde giydikleri etek ve başörtüsü eşarplar Covıd-19 için çok büyük risk oluşturuyor. DİB 2020 yılında başta İstanbul’da Sultanahmet gibi cami ziyaretleri noktasında inanç turizmi kapsamında ziyaret edip etmeyeceği ile ilgili açıklama yapmadı yapmasını bekliyoruz. ”

ABDURRAHMAN BÜYÜKKESKİN

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares