Apollon Tapınağı’na Gelin ve Damat Golf Arabasıyla Taşınacak

Side Apollon Tapınağı yerli ve yabancı ve yerleşik yabancı çiftlerin evledikten sonra çocuklarına unutulmaz hatıra bırakmak için gelinlik ve damatlıkla tarihi ören yerinde özel fotoğraf çekimi yaptırıyor.

Her 5 milyon yerli ve yabancı turistin tatil yaptığı dünyaca ünlü Antalya Side Antik Kent’te yaşlı engelli ve evlenen gelin ve damatlar tarihi ören yerlerinden Piskoposluk Sarayı, Apollon Tapınağını ziyaret ve evlenet çiftlerin hatıra fotoğrafları çektirimi turizm sezonunda ”golf” arabasıyla olacak.,

2.200 yıllık Side Apollon Tapınağı yerli ve yabancı ve yerleşik yabancı çiftlerin evledikten sonra çocuklarına unutulmaz hatıra bırakmak için gelinlik ve damatlıkla tarihi ören yerinde özel fotoğraf çekimi yaptırıyor.
Manavgat Belediyesi evlenen çiftlerin fotoğraf çekiminde yardımcı olmak için antik kent girişinde bekleyen golf arabasını tahsis ediyor. Evlenen çiftler tarihi ören yeri girişinden Apollon Tapınağı’na kadar gelin arabası golf arabası oluyor.

Side tarihi çarşı içinden golf arabasıyla giden gelin ve damat , düğünlerde olduğu gibi gelin arabası yerine golf arabasının önü kesilerek ”damat’tan” para isteniyor. Damat parayı verince golf arabasının önü açılıyor.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ” 2020 turizm sezonunda da yaşlı, engelli ve evlenen çiftlerin Apollon Tapınağı’nda fotoğraf çekimi için gelin ve damadı golf arabasıyla taşıyacağız. Amacımız evlenen çiftlere ölümsüz bir nostalji ve hatıra oluşturmada yardımcı olmak.” dedi.
ABDURRAHMAN BÜYÜKKESKIN

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares