Konaklama Tesisleri DSÖ Hijyen Kriterlerine Uygun

TÜRÇEV Antalya Koordinatörü Dr. Cenk Bayaz: Konaklama tesislerimiz Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu .”sertifikasyon”sisteminde hizmet verecek.

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı( TÜRÇEV) Antalya Koordinatörü Dr. Cenk Bayaz, Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ) ‘nün küresel salgın nedeniyle yeni Korona virüsü ( Covid-19 ) pandemi ilan ettiğini söyledi. 2020 turizm sezonunda turizmin (DSÖ)’nün Covıd 19’dan korunma tedbirleri kapsamında olacağının altını çizen turizmci Dr. Cenk Bayaz, ” Dünya genelinde etkisini 5 aydır sürdüren Covıd 19 turizmde tatil anlayışını değiştirdi. Sosyal mesafe ve hijyeni ön plana çıkaracak.

Bölge destinasyonumuzda bulunan konaklama tesislerimiz Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu .” sertifikasyon”sisteminde hizmet verecek. B u bağlamda , sezon açılmadan önce tüm personele gerekli hijyen eğitimler verilmiş durumda. Mevcut temizlik prosedürümüz genişletilmiş olup, virüsün yayılmasına engel olan daha etkili yeni dezenfektanların kullanımına başlanılmıştır.Misafirin temas edebileceği tüm noktalarda kullanımınız için el dezenfektanları hazır bulunmaktadır.

Misafirlerin kullanımına açık hizmet noktalarının yanı sıra personele hizmet veren istasyonlar ve personel servislerimiz günlük dezenfekte edilmektedir..House Keeping çalışanları temizlik esnasında tek kullanımlık eldiven ve maskeler kullanmaktadır.Odanız size teslim edilmeden önce Dünya Sağlık Örgütünün tavsiye ettiği temizleme yöntemi ile ULV (ultra low volume) makinesi ile dezenfekte edilecektir. Tesis içerisinde temas edilebilir bütün noktalar özel dezenfektanlar ile titizlikle ve düzenli olarak temizlenecektir.” diye konuştu. Bölge destinasyonundaki konaklama tesislerinin konfor olarak Avrupa Birliği(AB) standartlarında olması yanı sıra COVID 19’dan korunma tedbirleri, hijyen ve izalasyonda DSÖ kriterlerine uygun olduğunun altını çizdi.


ABDURRAHMAN BÜYÜKKESKİN

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares