Kruvaziyerde ABD’ye 51 Milyar Dolarlık Korona Virüs Kaybı

Koronavirüs pandemisi bir yıl sürerse, Amerikan ekonomisine 51 milyar dolarlık kayıp ve 343.000 iş kaybı getirecek
ABD, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, yeni koronavirüs pandemisinin yayılmasını önlemek izin , tüm yolcu gemileri için denize açılma yasağı süresini 100 güne uzattı.

343.000 IŞ KAYBı
Cruise Lines International Association (CLIA), bu açıklamadan sonra kruvaziyer endüstirisinde alarm zillerinin çaldığını bildirerek “Koronavirüs salgınının getireceği istenmeyen sonuçlarıyla ilgileniyoruz. Koronavirüs pandemisi bir yıl sürerse, Amerikan ekonomisine 51 milyar dolarlık kayıp ve 343.000 iş kaybı getirir” dedi.

GERI ÖDEMELER YAPıLDı
Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığının COVID-19’un bir halk sağlığı acil durumu oluşturduğunu açıklamasından sonra yolcu gemilerinin opersyonları 100 güne kadar durduruldu. Yapılan duyuru sonrası 9 Nisan itibarıyla kruvaziyer endüstirisinin koronavirüs salgınından bir darbe daha aldığı belirtiliyor.
Dünyadaki gemi gezileri iptal edildi ve seferler alındı. Bu arada ​​müşterilere geri ödemeler yapıldı. Hatta birçok yolcu gemisi operasyonlarının çoğunu gönüllü olarak askıya aldı.

MAYIS AYINDA SEFERLER BAŞLAYABİLİR
Dünyanın en büyük kruvaziyer operatörü Carnival Corp kruvaziyer hatlarında tüm seferleri askıya aldıklarını ve mayıs ayına kadar 4’ünü sefere başlatacaklarını bildirdi. Royal Caribbean Cruises Ltd ise 12 Mayıs’a kadar hizmete döneceklerini belirtti.

80.000 MÜRETTEBAT BEKLİYOR
Halen, Doğu Yakası, Batı Kıyısı ve Körfez Kıyısı açıklarında denizde kalan yaklaşık 100 yolcu gemisi bulunduğunu, yaklaşık 80.000 mürettebat bulunduğunu belirtti. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, ABD limanlarında bulunan 20 yolcu gemisinde mürettebat arasında COVID-19 enfeksiyonundan şüphelenildeğini söyledi.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares