Ülkelerin Tanıtım İçin İlginç Turizm Sloganları

Bir tatil sitesi olan Family Break Finder da ülkelerin kullandıkları bu sloganları bir araya getirerek ilginç bir liste ortaya çıkardı.

 Her ülkenin kendine has, onu diğerlerinden ayıran bir özelliği mutlaka bulunuyor. Ülkeler ise kendilerini tanıtmak ve tabi ki turist çekmek amacıyla bu özelliklerinden yola çıkarak bazı sloganlar oluşturmuşlar. Bir tatil sitesi olan Family Break Finder da ülkelerin kullandıkları bu sloganları bir araya getirerek ilginç bir liste ortaya çıkardı. Slogana sahip olmayan 38 ülke haricinde tüm dünya ülkelerinin yer aldığı listede turizm sloganıyla ülkemiz de bulunuyor.

İşte o listede en çok ilgimizi çeken ülkeler ve sloganları.

ulkelerin-tanitim-sloganlari-001.jpg

1 – BİRLEŞİK KRALLIK – MUHTEŞEM ANLARIN YURDU

İngiltere sloganı “Home of amazing moments” yani Muhteşem Anların Yurdu sloganını kullanan İngiltere, çok da haksız sayılmaz. Başkenti Londra’dan tutun, ülkenin en küçük kasabasına kadar Birleşik Krallık’ta herkesi unutulmaz anılar bekliyor.
 

ulkelerin-tanitim-sloganlari-002.jpg

2 – KANADA – KEŞFETMEYE DEVAM ET

Kanada sloganı Kanada, Keşfetmeye Devam Et – “Keep exploring” sloganıyla yola çıkmayı tercih etmiş. Her bir köşesi merak uyandıran, keşfettikçe büyüleyen bir ülke için bizce yerinde bir slogan olmuş.
 

ulkelerin-tanitim-sloganlari-003.jpg

3 – İZLANDA – İZLANDA’DAN İLHAM ALDI

İzlanda Sloganı “Inspired by Iceland” – İzlanda’dan ilham aldı, olan İzlanda, esasında “ice land” yani “buz topraklarından ilham aldı” mı demek istemiş tam emin olamadık ama her iki türlü de doğru bir tercih olmuş İzlanda, tebrikler. 🙂
 

ulkelerin-tanitim-sloganlari-004.jpg

4 – AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ – HEPSİ ELİNİZİN ALTINDA

Amerika Birleşik Devletleri sloganı “All within your reach” – Hepsi Elinizin Altında sloganı sağlık, turizm, eğitim, iş dünyası, alışveriş gibi bugün hemen hemen aklınıza gelebilecek her detaya ulaşabileceğiniz Amerika için sizce de uygun olmamış mı?
 

ulkelerin-tanitim-sloganlari-005.jpg

5 – NORVEÇ – GÜCÜNÜ DOĞADAN ALAN

Norveç sloganı “Powered by nature” – Gücünü doğadan alan sloganının kullanan Norveç için denebilecek çok da bir şey yok. Çünkü o muhteşem doğası yıllar içerisinde zaten kendisini çoktan kanıtladı.
 

ulkelerin-tanitim-sloganlari-006.jpg

6 – DANİMARKA – YERYÜZÜNDEKI EN MUTLU YER

Danimarka sloganı “Happies place on Earth!” – Yeryüzündeki En Mutlu Yer, Birleşmiş Milletler Mutluluk Raporu’nda çoğunlukla her yıl dünyanın en mutlu ülkesi seçilen Danimarka için pek de şaşırtıcı bir slogan değil.
 

ulkelerin-tanitim-sloganlari-007.jpg

7 – ÇEK CUMHURIYETİ – HİKAYELER DIYARI

Çek cumhuriyeti sloganı İlk gördüğünüz andan itibaren büyüleyici bir yanı olan Çek Cumhuriyeti, “Land of stories”- Hikayeler Diyarı sloganıyla masallar şehri Prag’ı taçlandırmayı başarmış.
 

ulkelerin-tanitim-sloganlari-008.jpg

8 – FRANSA – FRANSA’DA RANDEVU

fFansa sloganı “Rendez vous en France” – Fransa’da Randevu olan Fransa’nın sloganını diğer tüm ülkeler gibi İngilizce yerine Fransızca duyurması sizi şaşırttı mı? Biz hiç şaşırmadık. 🙂 Tabi bu Fransa’nın randevulaşmak için harika olduğu gerçeğini de değiştirmiyor.
 

ulkelerin-tanitim-sloganlari-009.jpg

9 – MISIR – HER ŞEYİN BAŞLADIĞI YER

Mısır sloganı İnsanlık tarihindeki en önemli adımların atıldığı ve bugün bile bizi şaşırtmayı başaran Mısır için “Where it all begins” – Her Şeyin Başladığı Yer sloganı cuk oturmuş.
 

ulkelerin-tanitim-sloganlari-012.jpg

10 – FİNLANDİYA – KEŞKE FİNLANDİYA’DA OLSAYDIM

Finlandiya sloganı “I wish I was in Finland” – Keşke Finlandiya’da Olsaydım sloganına bakarak herkesin orada olmak için can attığı Finlandiya’nın da bu durumun farkında olduğunu görebiliyoruz.
 

ulkelerin-tanitim-sloganlari-010.jpg

11 – ALMANYA – SADECE İLHAM VERİR

Almanya sloganı “Simply inspiring” – Sadece İlham Verir, sloganı göz alıcı mimarisi ve yerli üretimleri ile ilham veren Almanya’yı oldukça iyi tanımlıyor.
 

ulkelerin-tanitim-sloganlari-011.jpg

12 – YUNANİSTAN – TÜM ZAMANLARIN KLASİĞİ

Yunanistan sloganı: Yunanistan bugün hangi durumda ya da ne konumda olursa olsun köklü tarihi ile “All time classic” – Tüm Zamanların Klasiği olmayı başarıyor.
 

nepal.jpeg

13 – NEPAL – BİR KEZ YETERLİ DEĞİL

Nepal’in sloganı “Once is not enough” – Bir Kez Yeterli Değil. Ne mi yeterli değil? Tabi ki Nepal’i bir kez görmek asla yeterli değil. 🙂
 

ulkelerin-tanitim-sloganlari-013.jpg

14 – YENİ ZELANDA – %100 SAF

Yeni Zelanda sloganı: Ucu bucağı olmayan, göz alıcı, yemyeşil doğasıyla bildiğimiz Yeni Zelanda için “%100 Pure” – %100 Saf sloganından başka bir slogan düşünemiyoruz.
 

ulkelerin-tanitim-sloganlari-014.jpg

15 – MALDİVLER – HAYATIN GÜNEŞLİ YANI

Maldivler sloganı: “The sunny side of life”’ – Hayatın Güneşli Yanı. Hayallerimizi süsleyen bir tatilde her zaman başrollerde yer alan Maldivler için duymanın bile mutluluk verdiği bir slogan olmuş.
 

ulkelerin-tanitim-sloganlari-015.jpg

16 – KATAR – HAYALLERİN HAYAT BULDUĞU YER

Katar sloganı: “Where dreams come to life” – Hayallerin Hayat Bulduğu Yer diyerek Katar ne mi demek istemiş? Bir gidip görmek lazım.
 

ulkelerin-tanitim-sloganlari-016.jpg

17 – TÜRKİYE – MİSAFİRİMİZ OLUN

Türkiye sloganı: “Be our guest” – Misafirimiz Olun, bir Türk’e sorarsanız bu sözü duymaya ne kadar da alışkın olduğunu söyleyecektir. Bu yüzden ülke olarak misafirperverliğimizi tüm dünyaya duyurmamızı sağlayacak güzel bir slogan olmuş.
 

isvicre.jpeg

18 – İSVİÇRE – DOĞAL OL

İsviçre sloganI: Dünyanın oksijenin en bol olduğu Alpler’e ev sahipliği yapan İsviçre “Get natural” – Doğal Ol sloganı ile ön plana çıkıyor.

family-break-finder-.jpg

19 – JAPONYA – SONSUZ KEŞİF

Japonya sloganI: Köklü bir tarihe sahip olan Japonya, kültürü, uzun tarihsel yolculuğu, doğası ve bitmek bilmeyen rotaları ile “Endless discovery” – Sonsuz Keşif sloganını fazlasıyla hak ediyor.
 

family-break-finder--001.jpg

20 – BELÇİKA – OLMAK İSTENEN YER

Belçika sloganı: Her zaman merak uyandıran ve gezginlerin mutlaka görmek istedikleri yerlerden biri olan Belçika sloganı için “The place to be” – Olmak İstenen Yer sözünü seçmiş. Çok da iyi yapmış. 🙂

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares