KUŞADASI KÖY FESTİVALLERİ, YÜRKİYE’NİN VİTRİNİ OLMAYA BAŞLADI

Ege Bölgesi’nin en önemli turizm merkezlerinden Kuşadası, şimdilerde “Köy Festivalleri” ile de gündeme gelmeye başladı. Yerel motiflerin ön plana çıktığı festivallere, tatilini geçirmek için bölgeye gelen turistlerin de yoğun ilgi göstermesi dikkat çekiyo

SOĞUCAK GÜN BATIMI FESTİVALİ

Bu etkinliklerin arasına yeni bir festival markası daha katıldı. Geçtiğimiz hafta Soğucak’ta bu yıl ilk defa düzenlenen Soğucak Günbatımı Festivali büyük ilgi gördü. Kuşadası Belediyesi tarafından organize edilen festival, tam bir şenlik havasında gerçekleşti. Konserler, dans gösterileri ve çeşitli etkinliklerin düzenlendiği etkinlikte bölge sakinleri, yerli ve yabancı turistler, gün batımına karşı unutulmayacak karelerden oluşan fotoğraf ve video kayıtları aldı. Festivalin gelecek yıl da düzenleneceği bilgisi aktarıldı.

CAFERLİ ÇİÇEK FESTİVALİ

Kamuoyunda “butik köy” olarak anılan Kuşadası’nın gözde merkezlerinden Caferli de festivallere ev sahipliği yapıyor. Çevreci kimliğiyle tanıdığımız eski güzellik kraliçelerimizden Miss Europe 1982 Birincisi, Avrupa Güzeli Nazlı Deniz Kuruoğlu’nun tanıtımında önemli katkıları olan Caferli Çiçek Festivali, Temmuz ayında gerçekleşen etkinlikler arasındaydı.

KUŞADASI BELEDİYESİ’NİN KATKILARIYLA

Bu yıl altıncısı kez düzenlenen Caferli Çiçek Festivali; köy sakinleri, Caferli Mahalesi Muhtarlığı ve Kuşadası Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleşti. Festival sırasında Caferli bölgesinde yetişen organik sebze ve meyveler de satışa sunuldu. Caferli ile birlikte komşu köylerde yetişen farklı türlerde çiçekler katılımcılara hediye edilirken, fidan ve saksı çiçeklerinin de satışı yapıldı.

YEREL SANATÇILARIN PERFORMANSLARI

Festivalin sahne etkinlikleri bölümünde ise, yerel sanatçıların konserleri ve halk oyunları ekiplerinin performansları beğeniyle karşılandı. Bu bölümde de başta tatil için bölgede bulunan tatilciler olmak üzere vatandaşların büyük ilgisi söz konusuydu.

“CAFERLİ GÜZ VE ÇEVRE ŞENLİĞİ’NE HAZIRLANIYORUZ”

Muhabirimiz Yağız Atamdede’ye açıklamalarda bulunan Kuşadası Caferli Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği Başkanı Nazlı Deniz Kuruoğlu; “Şimdi bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceğimiz Kuşadası Caferli Güz ve Çevre Şenliği’ne hazırlanıyoruz. 14-15 Eylül 2019 tarihilerinde gerçekleşecek olan bu etkinliğe TOURMAG Turizm Dergisi okurlarını da davet ediyoruz” dedi.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares