TRAFİK KURALLARINA UYALIM, UYMAYANLARI İHBAR EDELİM

       Değerli Dostlar Ülkemisde her Gün yaklaşık 600 ve her Saat 27 trafik kazası, bu kazalarda Günde 5-20 kişi ölüyormuş, 200 kadar kişi de yaralanıyormuş. Ortalama her yıl 5-6 bin kişi ölmekte ve 100-200 bin kişi de yaralanmakta imiş istatistiklere göre. 

       Trafik kazalarının oluşmasının en önemli etmeni insandır. Bu oran ortalama %94’lere kadar ulaşmaktadır. Peki kazaların azaltılması konusunda alınan önlemler yeterlimi?  ne gibi önlemler alınması lazım bunları yetkililer bilmiyor mu? Elbette yetkililer bu önlemlerin nasıl alınacağını çok iyi biliyor. Ama uygulamakta maalesef geç kalıyor. Örnekleri çok ama sizlere Karatay belediyesi sınırları içerisinde bulunan ve sözde açılışı yapılan Kanal Caddesinden bahsetmek istiyorum. Her gün evime gidip gelirken sakin olmasından ötürü bu yolu kullanıyorum. Fakat bu cadde sakin, trafiğin yoğun olmadığı halde bile ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının en çok yaşandığı yerlerden birisi. Özellikle bir kanlı kavşak var ki bilmeyen yoktur, ama hala önlem alınmıyor. 9 Nolu sağlık ocağının bulunduğu kavşaktan bahsediyorum. Her ay en az bir ölümlü veya yaralanmalı kaza yaşanmaktadır. Maddi hasarlı kazaları saymıyorum bile. Yaklaşık bir buçuk yıl önce trafiğe açılmış kanal caddesi, Peki ne gibi bir önlem alınmış? Hiçbir önlem yok. Kazalar olmaya devam ediyor, bu kavşağa sinyalizasyon yapılması için daha kaç canın gideceğini sormak lazım yetkililere. Bu yolda en çok karşılaştığım (Allah muhafaza bir gün büyük bir kaza yaşanırsa hesabını kimin vereceğini bilemiyorum) ters yoldan gidip gelmeler var. Ben şahsen gördüğüm zaman hata yapan bu tür kişileri 155 i arayarak ihbarımı yapıyorum ve herkesin yapması gerektiğini söylüyorum. Gerisi yetkililere kalmış artık.

          Aslında bir trafik ekibi bu caddede bir ay kadar dolaşsa hem trafik kazalarının azalmasını önler, hem de Asgari ücretlinin maaşına %3+3 zam yapmak için günlerce toplantılar yapılan ve buna sesini çıkarmayan, (Partisi ne olursa olsun) kendi maaşlarına %100 zammı sessiz sedasız bir gecede onaylayan Sayın Milletvekillerimizin maaşına bir nebzede olsa katkıda bulunurlar. Bilmem doğru mu düşünüyorum.

           Kazaların yaşanmadığı insanların hep mutlu, Mesut  yaşadığı, bol kazançlı ve sağlıklı bir 2012 diliyorum. Allah Yar ve Yardımcımız olsun.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares