HIRSIZIN HİÇ Mİ SUÇU YOK

   Değerli dostlar öncelikle mübarek ramazan bayramınızı en içten dileklerimle tebrik ederek yazıma başlamak istiyorum. Yüce Yaradan’dan  bu Bayramın tüm İslam aleminin dostluk, barış, ve hoşgörüsüne vesile olmasını dilerim.

       Nasrettin hocamızın fıkrasını çoğumuz biliriz ama ben yine de anlatarak başlamak istiyorum.” Hoca Nasretin’in evine bir gün hırsız girer, tabi hoca da telaşla bağırır çağırır komşuları toplanır hocanın derdini dinlerler ve başlarlar hoca’ya kızmaya: kapıyı niye iyi kapatmadın? Pencereyi niye açık bıraktın, paraları niye başka yere koymadın vesaire, vesaire derken hoca sinirlenmiş ve “yahu o kadar üstüme geliyorsunuz peki hırsızın hiç mi suçu yok” demiş. Haklı olarak.

        Özellikle son zamanlarda hırsızlıkta büyük bir artış yaşanıyor. Güvenlik güçlerimiz çalışmıyor diyemeyiz çalışıyorlar fakat sanırsam yasalarımızda büyük boşluklar var. Yaşadığımız birkaç olayı anlatacağım sizlere: Sanayi sitesinde sabahın erken saatlerinde At arabası ile iki şahıs işyerine girip malzemeleri arabaya yükleyip kaçarken özel güvenlik görevlileri ve emniyet ekiplerinin takibi ile kıstırılıyor. Emniyet mensubu artık tanımış hırsızları at arabası önde ekip arkada takip hızla devam ederken memur anons ediyor “ Ekrem kaçma evini biliyorum söz işlem yapmayacağım” ama nafile tabii kaçamayacağını anlayan hırsızlar At arabasının üzerinden atlayıp kaçıyor ve yakalanmıyor. At arabası sanayinin güvenlikçileri tarafından karakola teslim edilip eşgalleri bildiriliyor. Sonuca gelince: aynı şahıslar iki gün sonra yine aynı bölgede hırsızlık için geldiği tesbit edilip güvenlikçiler tarafından püskürtülüyor. Yine benzer bir olay üç hırsız iftar saatinde bir işyerinin camından girerken komşusu tarafından görülüyor. Güvenliğe ve polise haber verilip bir tanesini işyerinin içinde suçüstü, diğer ikisini de kaçarken sanayi sitesinin sınırları içerisinde güvenlikçiler ve polisler tarafından yakalanıyor. İşyeri sahibi şikayetçi, güvenlikçiler şikayetçi bir şekilde hırsızlar karakola götürülüp günün sabahına polislerden adliyeye sevk edildiği bilgisi alınıyor. Sonuç yine aynı Adliyeden tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılıyor. Bir vahim durum daha esnaf hırsızı suçüstü yakalıyor mahkemelik oluyorlar. Şikayetçi olan kim biliyor musunuz? Sıkı durun! Şikayetçi hırsız sebebi: işyerinin bahçesine malzeme koyup hırsızlığa teşvik etmek.

          Bu bölge özel güvenlikle korunmaya çalışılan bir bölge ve yaşanan olaylardan sadece birkaçını sizlerle paylaşıyorum.  Allah sonumuzu Hayır etsin bu demek oluyor ki tırnağımız varsa başımızı kaşıyacağız kendi önlemimizi alacağız ve kendi mülkümüzü kendimiz koruyacağız, hırsızı mülkümüze sokmamaya çalışacağız. Eğer girerse de sakın darp etmeyin o bir misafirdir yatak odası haricinde zarar verirsen vay haline… sorunuzu duyar gibiyim “ PEKİİ HIRSIZIN HİÇ Mİ SUÇU YOK” Diye bence o soruyu bu kanunları çıkaranlara sormak lazım.

         Değerli dostlar bayramınızı tekrar tebrik eder helalinden bol kazançlı bir eylül ayı dilerim Allah Yar ve Yardımcımız Olsun. Sağlıcakla kalın.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares